Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gelin adayları için düğünün en zor kışı, binlerce çeşit arasından en uygun gelinliği seçmektir. Bu aşamada birçok gelinlik mağazasına gidilir, binlerce gelinlik kataloğu incelenir ve uzun araştırmaların sonucunda nihayet bir karara varılır. Gelin adayının gelinlik seçerken öncelikle dikkat etmesi gereken nokta, seçeceği gelinliğin bu yılın trendleri arasında olması. Bu yılın gelinlik trendleri arasında neler olduğuna şöyle bir göz gezdirelim: İnce uzun, iki parçadan oluşan kat kat volanlı gelinlikler ve tabii ki bütün drapeli ve büstiyerli gelinlikler bu yıl göze çarpan gelinlik modelleri arasındalar.

Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise, gelin adaylarının fiziki özellikleri. Örneğin, orta ve kısa boylu gelinler, kabarık olmayan ve genellikle küçük süslemeler yapılmış gelinlikleri tercih ederlerse, daha güzel bir görünüm yakalayabilirler. Bunun yanı sıra, kiloları olan gelin adaylarının da kendilerini daha da kilolu gösterecek olan kabarık ya da kat kat etekli gelinlik modellerini tercih etmemelerinde yarar var.

En Yeni Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçerken önemli olan bir diğer detayda, düğün yapılacak mekânın özellikleri. Örneğin bir kır düğünü yapılacaksa, ortama daha uygun olan daha sade ya da soft gelinlik modelleri seçilebilir. Hayal ettiğiniz gibi bir gelin olabilmek için, tercih edeceğiniz gelinlik modelinin yanı sıra, gelinliğin güzelliğini tamamlayan parçalar olan duvak, gelin ayakkabısı, takılar ve son olarakta tabii ki gelin çiçeğini de oldukça özenli bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Bu arada makyaj ve saç modelinizin de gelinliğinizle uyum içerisinde olması gerektiğini de unutmamalısınız.