Gelinlik Modeline Göre Takılabilecek Takılar

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gelinlikle birlikte kullanılacak takıların gelinliğin modeliyle uyumlu olması en önemli ayrıntılardan biridir çünkü gelinlikle uyumsuz bir takı gelinin güzelliğini kolayca gölgeler. Bu nedenle de, düğünden bir süre önce gelinlikle birlikte kullanılacak takıları özenle seçip karar vermekte yarar var. Bu takıları seçerken dikkat edilmesi gereken nokta ise, gelinliğin yaka kısmının modelidir. Örneğin, hâkim yaka bir gelinlik giyecekseniz, bu gelinlikle beraber gelin seti gibi büyük boyutlu takılar kullanmamalısınız.

Hâkim yaka bir gelinliği tamamlayabilecek en güzel takılar, gelinliğinizin üzerindeki işlemeler, inciler veya taşlarla uyumlu bir küpe ve yüzük olacaktır. Ayrıca saçlarınız için de gelinliğinizin ve küpelerinizin uyumunu ortaya çıkaracak bir saç modeli seçmeniz oldukça isabetli bir fikir. Ya da gelinliğiniz askılı bir gelinlik modeli ise, bu model gelinliklerde istenilen her türlü takı güzel duracağı için takı modeli seçmekte özgürsünüz. İsterseniz zevkinize göre olan ihtişamlı, gösterişli bir takı seti, isterseniz de zarif bir kolye ve küpeler takabilirsiniz. Aynı şey, straplez gelinlik modelleri seçen gelinler için de geçerli. Hatta bununla ilgili bir tüyo vermek gerekirse, straplez modeldeki gelinliklerle en iyi takı setlerinin durduğunu da söylemek gerek.

vintage-kolye

Gelelim gelin adaylarının en çok beğendiği gelinlik modellerinden biri olan Vintage gelinliklere. Bu tür romantik tarzdaki gelinliklerle birlikte kullanılacak takıların en önemli özelliği, kesinlikle gösterişli ve gelinliğin önüne geçecek şekilde olmamaları. Onun yerine Vintage gelinlikleri tamamlayan takıları tercih etmek çok daha iyi bir fikir.