Gelin Çiçeği Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Düğün sezonu açılmakla birlikte, pek çok gelin adaylarımızı büyük bir heyecan ve telaş kaplıyor. Düğünün yapılacağı ortam, düğün pastası, düğün orkestrası, gelinliklerin modelleri ve rengi, gelin çiçekleri, gelin duvakları, gelin ayakkabısı, gelin çantası ile tam bir bütün olmak isteyen gelin adaylarımız, o yılın düğün sezonuna damga vurmak ve çok konuşulmak isteniyorlar. Ortam ile tam bir uyum sağlamak istiyorlar.

Son dönemlerde, kır düğünleri revaçta olurken, sade bir gelinlik ve gelin çiçekleri tercih ediliyor. Gelinler ve gelin çiçeği, yapay ve canlı olarak tercih ediliyor. Gelinliklerine göre tercih edilen gelin çiçekleri, gelinliğin yanı sıra, göze hitap etmeli. Gelinler, gelin çiçekleri ve gelin saçına takılacak çiçeklerin aynı modelde ve aynı renklerde olmasını özellikle istiyorlar. Bunun için, pek çok çiçekçi esnafı, birden çok yapay ve canlı gelin çiçeği alternatifleri ile gelin adaylarımıza, farklı farklı modeller sunuyorlar.

Gelin Çiçeği Modelleri

Aynı zamanda, gelinlerimizin isteklerine göre, buketler de hazırlanabiliyor. Papatyalardan, güllerden, orkidelerden, kır çiçeklerinden ya da karışık çiçeklerden, rengârenk ya da sade gelin çiçekleri yapıyorlar. Ayrıca gelin buketlerine, tüller, kurdeleler, boncuklar gibi çeşitli aksesuarlar koyularak hareket kazandırılıyor. Gelin buketleri ile birlikte, aynı modelden gelin taçları da yapıyorlar.

Düğün gününe kadar, defalarca gelinlik provasına gidiliyor, her defasında giyinip soyunmaktan hiç bıkmadan gelinlikler prova ediliyor, ona uygun gelin çiçekleri, gelin ayakkabıları bakılıyor. Her şeyin, dört dörtlük olmasını isteyen gelin adaylarımız, düğünlerinde bütün organizasyonun eksiksiz olmasını, hiçbir detayın atlanmadan özenle yapılmasını istiyorlar. Bu özel günü sevdiği adam ile birlikte hayatında bir kere yaşayacak olan gelin adaylarımız, düğün gününü iple çekerken, diğer yandan da, düğünde bir eksik olmaması için adeta arı gibi çalışmaya devam ediyorlar.