Gelin Ayakkabısını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Düğünde güzel bir görünüme sahip olmak için hayalimizi süsleyen en güzel gelinliği seçmek kadar, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği ve tabii ki düğünde kullanılacak takıları da özenle seçerek harika bir bütün oluşturmak gerekir. Ayrıntıların önemini bildiğimizden dolayı, bu yazımızda düğün ayakkabıları ile ilgili detayları paylaşmanın iyi olacağını düşündük.

Her ne kadar gelin ayakkabısı denilince çok şık bir ayakkabı seçmek gerektiği akla gelse de, ayakkabı seçiminizi mutlaka rahat olana göre yapmalısınız çünkü düğünde rahat hareket edebilmek her şeyden önemli. Bu yüzden topuk olayını fazla abartmamak ve orta topuk ayakkabı seçmeye çalışmakta yarar var. Ayrıca akşam saatlerinde gerçekleşecek olan düğünler için düz tabanlı ve oldukça rahat olan ikinci bir gelin ayakkabısı ayarlamakta oldukça isabetli olabilir. Genellikle düğün ayakkabısı gelinliğin rengiyle aynı seçilse de, düğün ayakkabılarını düğünden sonra da giymek isteyen gelinler, kırık beyaz ya da açık parlak beyaz tonlarda ayakkabı seçerlerse, düğünden sonra rahatlıkla bu ayakkabıları kullanabilirler.

Gelin Ayakkabı Modelleri

Ancak bahar aylarında düğün yapacaksanız, baharın coşkusunu yaşamak için pudra renk gibi pastel tonlar seçerek beyaz rengin dışına da çıkabilirsiniz. Ya da gelinliğinizin üzerinde bol bol taş detaylar veya ışıltılı süslemeler dan bulunuyorsa, bu ışıltılarla uyumlu taş detaylı gelin ayakkabıları kullanarak harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Düğün için deniz kenarı, kumsal veya kır düğününü tercih ettiyseniz, ayakkabınızı kesinlikle topuklu seçmeyin çünkü en güzel gününüz berbat olabilir.