Her Mevsim Şık: Krem Rengi Abiye Elbiseler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Beyaza en yakın renklerin başında gelen krem rengi en açık pastel tonlardan biridir. Saflığın, temizliğin ve masumiyetin rengi gibidir. Yaz aylarındaki davetlere çok yakışan krem rengi elbiseler son dönemlerde gelinlerin gelinlik tercihleri arasına girdi. Yaz davetlerinin, kutlamaların en çok tercih edilen renklerinden olsa da aslında her mevsime yakışan bir renk. Yeni başlangıçları beyaz elbise ile karşılamak, yılbaşı ve doğum günlerinde krem rengi abiye tercih etmek çok hoş olacaktır.

Nude, Ten Rengi Abiye Elbiseler

Cilt rengimize en yakın renklerden biri de tabii ki ten rengidir. Bej ve krem renklerinin karışımı olan ten rengi elbiselerde de renk olarak çok tercih edilmektedir. Son dönemlerin yükselen trendi olan doğallık ve sadelik moda sektöründe etkilerini daha çok ten rengi kumaşların tercih edilmesi ile göstermiştir. Her mevsime göre farklı tarz ve stilleri ile şık bir duruş sergileyen ten rengi elbise ve abiyeler daha sade ve duru gözükmek isteyen kadınların vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Ten rengi ya da ingilizce ismi ile nude abiye elbise 1920’li senelerde de çok moda olduğu için günümüzde retro bir duruş sergilemektedir.

Krem Rengi ve Ten Rengi Abiye Elbise Modelleri Nerelerde Tercih Edilir?

İster nikahınız ya da katılacağınız bir davet olsun krem ve ten rengi abiyeleri tercih edebilirsiniz. Belki kendi nişanınız ya da söz töreniz belki de mezuniyet töreniniz için krem ya da ten rengi giymek isteyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, konsepte uygun giyinmek olmalıdır. Ev sahipliği yaptığınız davetlerde oldukça gösterişli, kabarık veya dar siluetli ışıltılı modeller tercih edebileceğiniz gibi misafir olarak katılacağınız sade törenlerde de daha yalın hatlara ve kumaş dokusuna sahip krem ve ten rengi abiye elbiseler uygun olacaktır.

Krem Rengi Abiye İle Hangi Ayakkabı Giyilir?

İlkbahar ve yaz aylarına özellikle çok yakışan krem rengi elbiseler, akıllara nasıl bir ayakkabı ile kombinlenmesi gerektiği sorusunu getirir. Krem rengi abiyeye ayakkabı seçimi mutlaka elbisenizin tarzına ve katılacağınız davetin konseptine göre yapılmalıdır. Renk olarak altın rengi, gümüş ve yine krem tonlarını tercih edebilirsiniz. Seçimlerinizde ayakkabınızın ve aksesuarların uyumlu olması önemli. İnce bantlı topuklu ayakkabılar, taşlı sandaletler yaz ayları için çok uygun olurken; kış aylarında stiletto tercih edebilirsiniz.