Tesettürlü Hanımların Tercih Edebileceği Elbiseler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tesettürlü olmak başı örtülü olan hanımların gerek dini gerek yöresel geleneksel sebeplerden ötürü giyimlerine dikkat ettikleri bir durumdur. Tesettürlü Hanımlar kıyafetlerinde genellikle geniş, bol parçalar tercih etmektedirler. Vücut hatlarını örten hanım efendiler bu örtünmeyi bazen şık, bazen günlük, bazen sade ve asil görünmeyi tercih edebilirler. Tesettürlü hanımlar muhafazakar moda tarzını benimsedikleri gibi aynı zamanda şık olmaya da oldukça fazla önem verirler.

Tesettür Modası Nedir?

Tesettür modasında yüzlerce çeşit model bulabilirsiniz. Gerek etekler gerek elbiseler gerek çantalar ayakkabılar, şallar, başörtüleri birçok seçenek bulunmaktadır. Uzun pileli etekler, uzun maksi boy elbiseler, zarif sivri burunlu ayakkabılar, düz babetler pastel tonlarındaki toprak tonlarındaki şallar bu sene en çok kullanılan tesettür modası parçalarındandır.

Tesettür Elbise Modelleri Nelerdir?

Tesettür giyim modasında en çok yer kaplayan parçalardan birisi elbiselerdir. Tesettürlü hanımlar için ideal bir tercih olan elbiselerin birçok modeli olabilir. Elbiseler bilindiği üzere en kolay şekilde kombinlenebilen parçalardır. Biz hanımlar için kesinlikle en kolay seçimlerden birisidir elbiseler. Uzun elbiselerin tesettürdeki yeri çok önemlidir. Çünkü hem özel günlerde, hem günlük dışarı çıkıldığında ya da herhangi bir gündüz davetinde her şekilde kombinlenebilecek bir parçadır. Genel olarak tesettür elbise seçeneklerini saymayı denersek; triko uzun boy elbiseler, abiye elbiseler, günlük casual elbiseler, keten elbiseler, pamuklu elbiseler, spor tarzda elbiseler, saten elbiseler, desenli, baskılı elbiseler, pullu payetli elbiseler. Ve daha birçok tarzda birçok modelde tesettürlü hanımlar için elbiseler bulunmaktadır.

Tesettür Elbise Olarak Neler Tercih Edebilirsiniz?

Dolabınızda eğer dümdüz siyah şık bir elbiseniz var ise bu elbiseyi dilediğiniz renk şalla, dilediğiniz renk ayakkabı ve çantayla kullanabilirsiniz. Bu kombini hem çok kısa sürede rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Hem de çok şık olabilirsiniz. Düğünlerde nişanlarda giyebileceğiniz abiye türlerinin, modellerinin, renklerinin ucu bucağı yoktur. Dilerseniz pullu payetli bir tesettür elbise tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bembeyaz upuzun asil ve şık bir elbise tercih edip sadeliğinizle göz kamaştırabilirsiniz. Bu tür abiye elbiseleriniz altına mutlaka topuklu ayakkabı seçmelisiniz. Eğer elbiseniz yerlere kadar uzanıyorsa elbisenizin altına daha rahat yürüyebilmeniz adına dolgu topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.