En Güzel Havlu Kenarı Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tamamen işçiliğe ve örneğe dayalı kaliteyi ibraz eden bu modeller, Türk kadınlarının hâlen havlu kenarı vazgeçemediği havlu kenarı modelleri bir süsleme & ev aksesuarı tarzıdır. Genellikle ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirmek, bir şeylerle uğraşmak ve boş kalmamak adına uğraş verdiği bu güzel el sanatı ürünleri genellikle havlu kenarı modelleri yatak örtülerinde, havlularda, namazlıklarda, eşarplarda, odalarda, televizyon üstlerinde, sehpalarda vb. aklınıza gelebilecek her türlü yerde kullanılabilir. Bu tamamen kişinin havlu kenarı örnekleri zevkine, bu iş için ayırdığı süreye ve kullanacağı yerin sayısına göre havlu kenarı modelleri doğru orantılı olarak artmaktadır. Sizlerde iğne oyası tekniklerini öğrenebilir, hemen uygulamaya koyabilirsiniz.

Tüm havlu kenarı modelleri siz değerli bayanlara büyük bir zevk ile sunulmaktadır. Örneğin krem iğne oyası modelleri renginin hakim olduğu bir odaya açık renk olduğundan dolayı her renk gidebilirken, fıstık yeşili canlı bir renk olmasından dolayı daha çok sarı yeşil ve turuncu gibi göz alan renkler tercih edilmelidir.

İğne oyası, gelenek ve göreneklerimizden iğne oyası modelleri bildiğimiz, genellikle eski tayfa olarak adlandırılan yaşlı kesimin ya da yıllar önceki modaya ayak uyduran kişilerin yapmış olduğu, dantel uygulamasıdır. Global dünya üzerinden herkes tarafından büyük bir miras olarak benimsenmiş olup, “Türk danteli” hitabına layık görülmüştür. İşleme konusunda kullanılan iplik çeşitleri ise iğne oyası modelleri ipek, pamuk, sentetik, naylon olarak gruplara ayrılmaktadır.Hepsi ile iğne oyası yapılarak çok güzel danteller yapılabilir.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -