Yağlı Ciltler için Makyaj İpuçları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yağlı cilt tipine sahip olanların ne yazık ki tek sorunu ciltlerinin sürekli yağlı görünmesi ve sık sık sivilce-akne gibi sorunlar yaşamaları değildir. Günlük hayatlarında makyaj kullanan yağlı ciltlerin pek çoğu tüm bunlara ek olarak, makyajın ciltleri tarafından adeta emilip yok olduğundan, parlak göründüğünden ve çok çabuk okside olduğundan şikayet ederler. Ayrıca makyaj ürünlerinin gözenekleri tıkayıp, cilt sorunlarına neden olması da cabası! Kısacası yağlı ciltler için parlamayı önlemek yetmez aynı zamanda cildin yağ dengesinin de sağlanması gereklidir. Peki, yağlı cilde sahip olanlar, makyaj yaparken nelere dikkat etmeli, yağlı ciltler makyajın daha uzun dayanmasını nasıl sağlar?

Yağlı Ciltler için Makyaj İpuçları

1- Makyaj Bazı :

Yağlı cilde sahip olanlar, ciltlerinde ürün kullanmaktan imtina ederler. Çünkü katman katman bir maske gibi görünmesini istemezler. Ancak cilt tipine göre makyaj bazı, sadece bir baz olarak hareket ederek makyajın daha iyi uygulanmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda makyajınız ile cildiniz arasında koruyucu bir katman görevi görerek cilt gözeneklerinin tıkamasını önleyecektir ve elbette aynı zamanda makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Yağlı ciltler makyaj bazı seçerken, ciltleri çok hassas olma eğiliminde olduğundan bazın silikon esaslı olmadığından emin olmalı. Çünkü silikon esaslı ürünler cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca akne ile mücadelede yardımcı olan salisilik asit içeren bir baz tercih etmeye de çalışın. Ayrıca mümkünse mineral bazları tercih edin.

2 cilt tipine gore makyaj

Ciltteki fazla yağı cildi kurutmadan temizlemek için öncesinde yüzünüzü cilt tipine uygun bir tonik ile silin.

Cildin parlamasını önlemenin bir diğer yolu da bazın ardından ince bir kat halinde şeffaf pudra uygulamaktır. Pudra bazın cilde sabitlenmesini de sağlayacaktır. Ardından fondetininizi uygulayabilirsiniz.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -