Protein Zengini Saç Maskeleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Pek çok iş ve dış etken saçlardaki proteine zarar verir ki bu yüzden saçlar daha kırılgan, kuru, bakımsız ve yıpranmış bir hal alır. Yumurta, yoğurt, mayonez, avokado ve hindistan cevizi sütü gibi zengin protein kaynağı doğal malzemeler ile sağlıklı saçlar için protein zengini saç maskeleri yapılabilir. İşte, birbirinden farklı protein zengini saç maskeleri esraninportresi’nde.

Saçın yapı taşı nedir? Keratin ve aminoasit zincirleri… Kısa bir tanımlamayla protein. Gerek saç temizliği gerekse saç bakımı için kullanılan ürünler içerisindeki sert kimyasallar, sık sık yapılan ısı uygulamaları veya hava kirliliği gibi çevresel bir takım faktörler saçlardaki proteini parçalar. Bu durumda da saçlar daha kırılgan, kuru, bakımsız ve yıpranmış bir hal alır. Tüm bu saç sorunları ile karşılaştığınız zaman yapılması gereken tek şey, saçın kaybettiği şeyi yerine koymaktır, yani proteini!

Güzellik merkezlerinde veya kuaförlerde mevcutta birçok farklı protein bakımı olsa da, ev yapımı protein saç maskelerini kullanmak çok daha basit ve ucuzdur. Bu maskeler, saçlarınızdaki zarar görmüş keratini doldurmaya yardımcı olur ki bu da kimyasal içerikli ürünler kullanılmadan saçların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

Saçınızı protein ile tedavi etmeye başlamadan önce, bunun gerçekten de gerekli olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Saçınız kuru ise, dokunduğunuz zaman sert hissederseniz ve yıpranmış görünüyorsa, saçınız muhtemelen dehidrate olmuştur ve nemlendirmeye ihtiyaç duyar. Öte yandan, saçlarınızın gerildiğini, saman gibi olduğunu hissediyorsanız ve onu yıkarken dahi kırıldığını fark ediyorsanız, büyük olasılıkla protein ihtiyacınız vardır. Yumurta, yoğurt, mayonez, avokado ve hindistan cevizi sütü gibi doğal malzemeler, zengin bir protein kaynağıdır. İşte bu sebeple bunları saçların daha sağlıklı olması için protein zengini saç maskeleri oluşturmak için kullanabiliriz.

Peki nasıl? İşte birbirinden farklı protein saç maskeleri,

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Protein Zengini Saç Maskeleri

Yumurta-Yoğurt Saç Maskesi :

Sanıyorum en kolay hazırlayıp, uygulayabileceğiniz saç maskelerinden biri bu.

Gerekli malzemeler;

1 yumurta
2 çorba kaşığı yoğurt

Uygulama;

Yumurtayı ve yoğurdu bir kapta pürüzsüz bir karışım elde edene kadar birlikte çırpın. Bu noktada eğer saçlarınız aşırı derecede kuru ise yumurta sarısı kullanın, yağlıysa yumurta beyazı kullanın. Eğer normal saçlarınız varsa bütün yumurta kullanın.
Karışımı saç derinize ve tüm saçınıza uygulayın.
30 dakika bekletin.
Saç maskesini önce soğuk su ile bolca durulayın.
Ardından her zaman kullandığınız şampuan ve saç kremi ile yıkayabilirsiniz.
Bu saç maskesini haftada iki kere kullanabilirsiniz.

Önlem için;

“Yumurta kokusu” nu önlemek için saç maskesine, lavanta gibi birkaç damla kokulu esans yağı ekleyebilirsiniz.

Maskenin faydaları

Yumurta protein açısından zengindir ve saçlarınızın pürüzsüz, parlak hissetmesini sağlar. Yoğurt etkili bir şekilde saç derinizi ve saçınızı temizler. Bu maskeyi kullandıktan sonra, saçlarınız yumuşak ve ipeksi bir his bırakacaktır.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -