Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kadınlar gerek cilt bakımları için, gerek ise cilt yapılarının sürekli koruma altında olabilmesi adına nemlendirici kremler kullanmaktadırlar. Fakat bu durum kapsamında birçok kadın nemlendirici nasıl kullanılır veya nasıl sürülür gibi araştırmalar yaparak doğru bir şekilde yapmaya çalışmaktadırlar. Kadınlar nemlendirici satın alarak çoğu zaman yanlış yönergeler veya kendilerince uygulamalar neticesinde yanlış işlemler yapabilmektedirler. Yaz aylarında cildin fazladan su kaybı yaşaması veya kış aylarında ise soğuk havalardan cildin etkilenmemesi adına kullanılan nemlendiriciler oldukça etkili olmaktadır. Fakat doğru kullanım yapmamak dahilinde birçok farklı sorunu da meydana getirebilmektedir.

Yüze Krem Sürme Teknikleri

Hemen üstte sizlere nemlendirici kullanmanın önemi hakkında bilgiler verdik. Şimdi sıra geldi doğru bir orantı ve teknikler doğrultusunda yüze nasıl krem sürülür sorusuna cevaplar sunmaya. Hemen altta yer alan maddeler halinde sıraladığımız yönergeleri uygulayarak yüzünüze en doğru şekilde krem sürme tekniklerini öğrenebilirsiniz.

• Yüz bölgenize krem uygulamadan önce ilk olarak yüzünüzü iyice yıkayarak tamamen temiz olduğundan emin olmalısınız. Bunun nedeni ise; temiz cilde uygulanan kremler daha fazla etki göstermesidir.

• Kadınlar daha fazla krem kullanarak güzelleşme çabasında, bu durum oldukça yanlış. Bunun için yüzünüze yeteri kadar krem sürmeniz gerekiyor. Fazladan sürülen kremler cildinizde sorunlar yaşatabilir ve kreminizin çabuk bitmesine neden olabilir.

• Yüze uygulanan kremi cildinize iyice yedirmeniz için parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın.

• Yüzünüze krem sürerken yön kısmını dikkate almalısınız. Yer çekimi kuvvetini göz önünde bulundurarak kremi yukarı kısımlara doğru uygulamanız finalde iyi bir sürme tekniğini tamamlamanızı sağlayacaktır.

• Krem sürme esnasında yüzünüzün göz kısımları hariç tamamına krem sürmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır.

• Yüze ne zaman krem sürülmeli sorusu da oldukça önemli. Zaman dilimi olarak akşam saatlerini tercih etmelisiniz.

• Kremi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi nemli olduğuna dikkat etmelisiniz. Nemli cilde nemlendirici ile sürme tekniği uygularken daha kalıcı bir fayda alabilirsiniz.

• Yüz kremi kullanmadan önce cildinizin nemlendirici için uygun olup, olmadığını bilmeniz gerekiyor. Akabinde sağlık açısından mutlaka kreminizi sağlıklı bir ortam kapsamında muhafaza etmelisiniz.