Makyaj Yaparken Genç Göstermek Yöntemleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Her kadın, makyajı daha iyi görünmek için yapar. Ancak bazı basit makyaj hataları buna engel olur. Hatta sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. GelinAksesuar ekibi olarak sizler için yaşlı gösteren makyaj hataları derledik. Özel haberimizi hemen okumaya başlayın, genç ve sağlıklı bir görünüm için kaçınmanız gereken makyaj hatalarını öğrenin.

1. Cildinizi iyice nemlendirin.

Yağlı cilde sahip olan insanların cildinin her zaman daha genç göründüğünü fark etmişsinizdir. Nemli bir cildin elastikiyeti daha fazladır, tıpkı genç insanlarda olduğu gibi. Cilt tipiniz ne olursa olsun doğru bir nemlendirici kullanımı, makyajın pütürlü duruşunu engeller.

2. Blur efekti veren bir baz kullanın.

Gözenekleri neredeyse yok eden, ince çizgilerin görünümünü azaltan bazlar cildi tek başına birkaç yıl geriye götürebilir.

3. Bazı tüm ürünlerden önce, parmak uçlarınızla uygulayın.

Pek çok kişinin işe yaramadığını düşündüğü bazların gözenekleri kapatması için elbette gözeneklerin boş olması gerek. Nemlendirici, güneş koruyucu gibi ürünlerden önce baz kullanırsanız etkisini göreceksiniz. Bazın krem gibi sürülmesi de etki etmemesinin bir diğer sebebi. Parmak uçları ile tampon hareketlerle yedirilmesi gerek ki cilde nüfuz etsin.

4. Az ürün, bol verim kuralını unutmayın.

Bakmayın siz videolarda kapatıcı üstüne fondöten, üstüne bir kat daha kapatıcı, biraz daha kapatıcı şeklindeki makyajlara. Ne kadar bol ürün, o kadar çizgilere dolma ve ağır görünüm demek. Minik noktalar halinde yüzünüze süreceğiniz fondöten ve kapatıcıyı iyice dağıtmak yeter.

5. Nemli süngerden ve tampon hareketlerden şaşmayın.

Artık vazgeçilmezimiz haline gelen nemli süngerler, sıvı ürünleri uygulamanın en iyi yolu. Yüz çizgilerini kapatmaya çalışırken bir de fırça çizgilerini göze almaya gerek yok. Tampon hareketlerle uygulanan süngerin yüzü ne kadar değiştirdiğini ve ürünün bereketini artırdığını zaten kendiniz göreceksiniz.

6. Göz altlarınızla yanağınızın birleştiği çizgiyi doldurun.

En büyük kapatıcı hilesi budur. Kapatıcıyı burun kenarlarına kadar sürmeye de gerek yok, yanakla birleşen noktayı örtünce daha dolgun bir yüze ve daha yüksek elmacık kemiklerine sahip olursunuz. Kapatıcıyı sürmek yerine tampon hareketlerle uygulayıp çizgi görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

7. Pudrayı bol bulmuş gibi davranmayın.

Pişirme yöntemi her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz göz altı ve yanak birleştirme işini iyi yapsa da, bir süre sonra kupkuru ve çizgilere dolmuş bir görüntü kaçınılmaz. Az miktarda transparan pudra geçmek de neredeyse aynı etkiyi verecek ve daha doğal duracaktır.

8. Kontür ve aydınlatmadan uzak durun.

Şaşırmış olabilirsiniz, ancak bu uygulamalar ne yazık ki genç ciltler için. Eğer yüzünüzde deformasyonlar varsa (örneğin göz altlarınız veya yanaklarınız çökmeye başladıysa) bu uygulama kusurlarınızı ortaya çıkarmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Işık-gölge oyunları olmayan aydınlık bir yüz daima daha genç durur.