Yaşlanma Karşıtı Maskeler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Farkına varmadan ortaya çıkıveren ince çizgiler, kırışıklıklar veya yaşlılık lekeleri can sıkıcı olabilir. Kullanılan yaşlanma karşıtı krem veya doğal malzemelerde yapılan yüz maskeleri parlak, yumuşak bir cilt elde etmek için de mükemmel çözümler sunar. Evde kolaylıkla hazırlanabilen yaşlanma karşıtı maskeler, Gelinaksesuar’nde.

Yaş almak ile ilgili temelde bir sorunumuz olmasa da biz daha farkına varamadan ortaya çıkıveren ince çizgiler, kırışıklıklar veya yaşlılık lekeleri can sıkıcı olabiliyor. Peki bu yaşlılık belirtilerini geciktirmek, önlemek için ne yapabiliriz? Bu noktada aslında cevap basit! Yaşlanma karşıtı alışkanlıklar, kullanılacak yaşlanma karşıtı krem veya doğal malzemelerde yapılmış yüz maskeleri yalnızca yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak değil, aynı zamanda parlak, yumuşak bir cilt elde etmek için de mükemmel çözümler sunacaktır. Üstelik evde yaşlanma karşıtı krem veya yaşlanma karşıtı maskeler yapmak için süslü, pahalı malzemeler de gerekmez. Muhtemelen pek çoğu mutfağınızda olan malzemeler ile istediğiniz pürüzsüz cildi elde edebilirsiniz.

Kozmetik ve pahalı kremleri kullanmak yerine doğal, bitkisel hayata geçin ki cildinizi gençleştirin ve her zaman genç ve sağlıklı görünün! İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yaşlanma önleyici maske tarifleri.

Yaşlanma Karşıtı Maskeler

1. Süt ve Kakao Maskesi:

Bu, basit maske tarifi, en iyi anti-aging yüz maskeleri arasında sayılabilir. İhtiyacınız olan tek şey şekersiz kakao tozu ve süt. Macunumsu bir kıvam elde edecek şekilde malzemeleri ekleyip, karıştırın ve temiz cildinize uygulayın. 5-10 dakika bekletin ve iyice durulayın. Bu, peeling için harika bir maskedir, size taze görünümlü yumuşak bir cilt kazandıracaktır.

2. Yulaf ezmesi ve Bal Maskesi :

Bal ve yulaf ezmesinden eşit miktarda ekleyerek birlikte iyice karıştırın. Yapışma kıvamındaki maskeyi temiz yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Önce Ilık sonra da soğuk suyla durulayın ve harika yeni gençleşmiş cildinizi hissedin!

3. Salatalık Maskesi:

Küçük bir salatalık alıp rendeleyin. 1 Yumurta beyazı, bir çorba kaşığı limon suyu ve elma rendesini ekleyin. Yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Salatalık enzimleri cildinizi yatıştırır ve daha taze, genç görünmesini sağlar.

4. Muz Maskesi:

Muz, yaşlanma karşıtı özelliklerle doludur ve ayrıca E ve A vitamini bakımından zengindirler. Bir muzu iyice ezin ve bir çorba kaşığı bal ve krema ilave ederek harika bir yaşlanmayı önleyici yüz maskesi hazırlayın. Maskeyi iyice karıştırıp yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve durulayın.

Günümüzde pek çok kadın tıpkı buradakiler gibi yaşlanma karşıtı doğal formül arayışındadır ki bunlardan biri de doğal yağlardır.

5. Çilek ve Yumurta Beyazı Maskesi :

3-4 çilek alıp ezin. Ezdiğiniz çilekleri yumurta beyazı ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde tamamen kuruyana kadar açık bırakın ve ardından soğuk su ile durulayın. Cildi gençleştirmek için harika bir maskedir.

6. Patates ve Elma Maskesi:

Bir patates ve bir elmayı rendeleyin ve maskeyi iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika açık tutun. Maskeyi durulayın ve cildinizin nasıl parladığını görün. Bu ince çizgileri kesinlikle azaltacak ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldıracaktır.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -