Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Deri altında yer alan elastik liflerin devamlı olarak esnemesiyle birlikte çatlaklar meydana gelir. Özellikle kadınlar bu tür sorunlardan kaçınmak veya tedavi yöntemleri arayarak üstesinden gelmeye çalışmaktadırlar. Bizlerde bu konu hakkında en iyi bilgileri derleyerek sizlere sunacağız. Çatlaklar için kesim çözüm arıyorsanız konumuzu okumaya devam ederek sizlerde bu tür sorunların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Tamamen doğal yöntemler ile sunduğumuz bu bilgiler ışığında harika bir cilt yapısına sahip olacaksınız. Genellikle göğüs, karın, kalça ve popo kısmında oluşan çatlaklar ilk zamanlar küçük bir görünümdedirler. Daha sonra kırmızı veya mor renginde ortaya çıkarak çizgiler halini oluşturur. Çizgilerin oluşmasıyla birlikte sonrasında cildin rengi değişime uğrar ve biraz daha farklı bir renk tonunda çizgiler kendini iyice belli ettirmeye başlamaktadır. Kadınların genellikle bacaklarda oluşan çatlaklar için çözüm aradığını biliyoruz, bizlerde doğal yöntemler ışığında sizlere bilgi aktarmaya devam ediyoruz.

Bacak Çatlakları Nasıl Geçer?

Bacak çatlakları nasıl geçer sorusuna cevaben ilk olarak bilmeniz gereken bu sorunun nasıl oluştuğudur. Özünde kuru bir cilt hastalığı türü olan bacak çatlakları, tıp dilinde “Asteatosis veya Xerosis Kutis” adıyla anılmaktadır. İşte bu soruna doğal çözümler nelerdir, gelin hep birlikte bakalım.

Bacak Çatlakları için Limon ve Badem Yöntemi

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümler

4 çay kaşığı kadar badem yağı
2 çay kaşığı yasemin yağı
2 tatlı kaşığı kadar limon suyu
1 kahve fincanı kadar portakal yağı
1 kahve fincanı kadar kekik yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Temin ettiğiniz tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak iyi bir şekilde tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Sonrasında elde etmiş olduğunuz bu karışımı bacaklarınızın üzerinde yer alan çatlak bölgelere iyice sürün. Bu uygulamayı her gün belirli zamanlarda bacaklarınızdaki çatlaklar üzerine uygulayarak 45 dakika kadar bekletin. Bu bekletme esnasında bacaklarınıza iyi bir masaj uygulayın. Bu masaj hem cildinizi yumuşatacak, hem de karışımın iyice çatlaklara yedirilmesini sağlayacaktır. 45 dakikalık süreç ardından bacaklarınızı ılık su ile iyice yıkayarak durulayın.