5 Adımda Mükemmel Tıraş Önerisi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Nasıl tıraş olunur? Pürüzsüz bir cildi herkes sever. Jilet ile tüy alma uzun bir haftanın ardından yeni haftaya hevesle ve güzelce hazırlanmak; motivasyonu yüksek tutmak için de önemli. Ayrıca pürüzsüz bir cilt için düzenli tıraş da önem taşır. Kiminizin nasıl tıraş olunur konusunda uzman olduğunu biliyoruz ama biz yine hem yeni başlayanlar için, hem ağda veya diğer yöntemlerden vazgeçmek isteyenlere, hem de bu işi tam olarak profesyonel şekilde ele alamamışlar olanlarınıza yönelik nasıl tıraş olunur ipuçlarımızı listelemek istedik.

Doğru tıraş nasıl olunur? Doğru tıraş nasıl olunur sorusunun cevabını merak ediyorsanız okumaya devam edin. Tüylerin öncesinde ıslak olması, pürüzsüzlüğün ilk sırlarından biri. Eski tıraş makinelerini kullanmamak ve jiletin temiz olması da bir diğer konu. Başlıklarla “Doğru tıraş nasıl olunur?” Yazımızda.

1 – Keyif zamanı

Tıraşa başlamadan önce duş ya da banyo yapın. Erkek tüylerine göre daha ince olmasına rağmen kadın tüyleri, bakır tel ile aynı kalınlıktadır. Yine de tüylerinizi ılık suyla ıslatarak tıraşı %60 oranında kolaylaştırabilirsiniz.

Suda çok fazla kalmamaya çalışın. 15-20 dakikadan sonra su, derinizin buruşmasına ve hafif kabarmasına, tıraşınızın istediğiniz gibi olmamasına neden olur.

2- Jilet nasıl kullanılır?

Cildinizi tıraşa hazırlamak için jilet nasıl kullanılır sorusunun cevabı önemli. Sabun kullanmayın çünkü tıraş esnasında jiletin tıkanmasına neden olur. Ayrıca birçok sabun cildinizin kurumasına ve pul pul olmasına neden olur.Doğal yağları ve cildinizdeki nemi çıkarmak için bacaklarınızı ve koltukaltlarınızı yıkayın. Tıraştan önce yeterli miktarda nem bakımından zengin tıraş jeli uygulamak, tüylerinizi ıslak tutmanıza yardımcı olur ve jiletin deriniz üzerinde kolayca kaymasını sağlar. Satin Care Avakado tıraş jeli cildinizi yumuşak ve pürüzsüz tutmanız için iyi bir seçenektir. Ayrıca aloe, GelinAksesuar ve portakal çiçeği barındıran güzel ve hoş kokusuyla spa deneyimi sunar.

3 – Akıllı bir seçim yapın

Tıraş için en uygun donanımlı jileti seçmek önemlidir. Venüs, tüm kadınların tıraş ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz bir jilet portföyü sunar. Venüs’ün yeni jileti Venüs Embrace’in, 5 bıçaklı tıraş sistemi ve nem koruyucu şeritleri, diğer rakiplerine göre, daha yumuşak ve daha rahat bir tıraş deneyimi sunar ve pürüzsüz bir cilt için tüm tüylerinizi önemli ölçüde alır. Dizleriniz ve bilekleriniz gibi zorlayıcı bölgelerde bile, bıçakların her biri tek tek cildinizle temas halinde kalır. Yenilikçi ve yumuşak tutuş sağlayan sapı ile kontrollü tıraş olmanızı sağlar.

4 – Zarif Görünün

Yeni bir jilet ile tıraş olun. Yeni jiletler daha yumuşak, daha rahatlatıcı bir tıraş sağlar ve kesikleri ve tahrişleri engeller. Jiletlerinizin başlıklarınızı, keskinliğini yitirdiğinde ya da tıraş sırasında rahatsızlık vermeye başladığında değiştirin. Tüylerin uzama süresi kişiden kişiye değiştiği için, başlıkların ne zaman değiştirileceğine en iyi kararı siz verebilirsiniz. Kadınlar ortalama olarak her 10 tıraştan sonra jiletlerini değiştirirler.

5 – Rahat ve sorunsuz bir tıraş

Tıraş olurken jiletinizi, mümkün olduğunca hafif bir dokunuş ve ufak bir güç ile en rahat olacağınız biçimde kullanın. Tıraştan önce bikini ve diğer hassas bölgelerinizi köpükleyin. Jilet nasıl kullanılır? Tüylerin çıkış yönünde almalısınız. Terse doğru alırsanız tüylerin çok sert çıkmasına ve jiletin cildinizi tahriş etmesine sebep olabilirsiniz.