Kirpikler için Serum Yapımı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kirpikleri dökülen veya daha güçlü-uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler doğal yollar ile çözüm arıyor. Evde kolayca yapılabilecek kirpikler için serum yapımı fikirlerini ve düzenli uygulanacak kirpik bakımı önerileri…

Kirpik serumları, kirpiklerini uzamasını sağlayan ürünler, kirpik perması veya takma kirpikler son zamanlarda daha popüler hale geldi. Güçlü, uzun kirpiklere sahip olma arzusu asla son bulmayacak isteklerden olmakla birlikte (elbette maskara, kirpik kıvırıcılar ve takma kirpikler onlarca yıldır var!) bu amaca ulaşmak için bugünlerde kullanılan aletler ve tedaviler kesinlikle yeni.

Belirli sebeplerden kirpikleri dökülen veya daha güçlü-uzun kirpiklere sahip olmak isteyen pek çok kadın sunulan bir dizi kirpik tedavisi ile karşılaşıyor. Ancak uygulanması muhtemelen her tedavinin daha olumsuz sonuçlara sebep olmaması açısından özenle tartılması gereken kendi artı ve eksileri olabileceğini de unutmamak gerek. Maliyetleri de düşündüğümüz zaman evde doğal malzemeler ile kolayca kirpik bakımını tercih eder olduk. Kirpiklerin uzaması ve daha güçlü kirpiklere sahip olabilmek için düzenli olarak bu kirpik bakımı önerileri veya serumlarını deneyebilirsiniz. Evde kolayca yapılabilecek kirpikler için serum yapımı fikirlerini hemen detaylandırıyorum.

Hint yağı ile kirpik serumu :

Hint yağı, kirpikler ve kaşlar için en çok kullandığım malzemelerden biri benim. Yeni kıl çıkmasını teşvik eden, kirpikleri güçlendirip uzamasını da sağlayan hint yağı ile hazırlanacak bir serumu düzenli kullandığınız zaman ilerlemeyi görmek mümkün. İçeriğindeki proteinler ve hafif olması sebebeiyle uzun yıllardır kullanılıyor.

Yapacağımız serumda 1 tatlı kaşığı hint yağı, 2 kapsül E Vitamini, 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı kullanacağız. Bu tek seferlik bir hazırlık değil elbette. Bu yüzden bunu koyabileceğiniz kapaklı bir kap da bulundurun. Ayrıca kirpiklere serumu uygulamak için temiz maskara fırçasına da ihtiyacınız olacak

Tüm malzemeleri kaba ekleyerek iyice karıştırın. Ardından temiz kirpiklere, temiz maskara fırçası ile serumu uygulayabilirsiniz. Maskarayı seruma daldırıp, çıkardıktan sonra fazla ürünü sıyırın derim. Böylelikle yağın göze kaçması riskini de azaltmış olursunuz. Özellikle kirpik diplerine yoğunlaşmak suretiyle serumu uygulayın. Gece yatmadan önce uygulayıp, sabah sadece su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

Uzun ve dolgun kirpikli olmanın bakışlara kattığı anlamı ve güzelliği kimse yadsıyamaz. Kirpiklerin daha çabuk uzaması için hint yağı ile bakım nasıl yapılır? Doğru hint yağı seçimi nasıl yapılır? Pek çok kadının sahip olmak istediği, gözleri daha çekici gösteren uzun ve dolgun kirpikler için hint yağı ile bakım önerisi detayları..

Argan yağı ile kirpik serumu :

Kirpikler dışında yine kaşlarda da kullanabileceğiniz bir serum önerisi daha. Bu serumda yer alan yağlar sayesinde yeni saç oluşumunu teşvik edebilir, uzamalarını sağlayabilir, kılları daha güçlü hale getirebilirsiniz. Daha kalın kaş hattı yaratmak istediğiniz zaman da kullanılabilecek mükemmel bir serumdur.

Gerekli malzemeler; 1 tatlı kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı

Bir kapta üç yağı bir araya getirin ve karıştırın. Her uygulama öncesinde iyi sallayın. Kirpikleri temizledikten sonra her gece uygulayabilirsiniz.

E Vitamini uygulaması :

Sadece E vitamini kullanmak sadece dökülmelere sebep olan hasarları onarmakla kalmaz, aynı zamanda büyümeyi teşvik ederek harikalar yaratır. Bir E vitamini kapsülünü kirpiklerinize bir kirpik fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz.