Güneş Saç Beyazlarına İyi Gelir Mi?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saçlarımız belirli yaş sınırını aştıktan sonra yavaştan beyazlıklar göstermeye başlamaktadır. Bu durum genç yaşlarda da artık yaygın olarak görülebilmektedir. Saçtaki renk pigmentlerinin görevini yapamaması halinde bu beyazlıklar ortaya çıkarak bizleri psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Fakat canınızı sıkacak bir durum artık kalmıyor. Çünkü Avrupa’da yaklaşık olarak 100 milyonlar tarafından kullanılmakta olan saç beyazlık giderici sizlere bu konuda gerekli yardımı yapmaktadır. İçeriği sayesinde, kozmetik ürünlere ve boylara gerek kalmadan sizlerin eski saç renklerine dönebilmenizde yardımcı olacaktır.

Kullanıcılar tarafından oldukça memnun kalınmış bir ürün olmakla birlikte artık ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bayanlar ve erkekler üzerinde oluşan saç beyazlıkları saç beyazlık giderici sayesinde ortadan kalkabilmektedir. Normal kullanım süresi 1 – 4 hafta aralığında olmaktadır. Fakat her bireyde farklı süre ortaya çıkabilecektir. Çünkü her saç farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Bu süre bu sebeple daha uzun ya da daha kısa kalabilmektedir. Sizlerin etkisini görene kadar bu ürünü kullanmanız oldukça uygun olacaktır. Gerekli renk tonunu yakaladığınızda ise günlük kullanımı sadece haftada iki kez gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Güneş Süreci Hızlandırıyor

Saç beyazlık giderici ürünler arasında yer almakta olan saç beyazlık giderici uygulaması sabah saatlerinde olması etkisini hızlandırabilmektedir. Çünkü güneş ışınları renklenme sürecini hızlandırmaktadır. Bu yüzden akşam saatleri yerine güneş alabileceğiniz saatlerde uygulamanız bu süreci hızlandırabilecektir. Uyguladığınız saç beyazlık giderici ertesi gün uygulayacağınız saate kadar saçınızda kalmalıdır. Yıkanmamalıdır. Bununla birlikte kuru saça uygulanması uygun görülmüştür. Etkisini görene kadar saçlarınızı kimyasal kremli şampuan, sprey, jöle gibi maddelerden de uzak tutmanız gerekmektedir. Silikon bazlı saç ürünlerininde bu süre zarfında kullanılması uygun olmamaktadır. Kendi rengine ulaştıktan sonra dilediğiniz gibi saç şekillendiricileri kullanabileceksiniz. Böylelikle artık sizlerde daha güzel saç renklerine boya kullanmadan ulaşmış olacaksınız.