Cilt Sıkılaştırıcı Yöntemler ve Ürünler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Zamana dur demek henüz teknolojik olarak mümkün değil. Geçen yıllar en çok izini insan cildi üzerinde gösteriyor. Yaş almaya bağlı olarak hücre yenilenmesi tamamlanıyor. Bir süre sonra hücreler yavaş yavaş ölmeye başlıyor. Buna bağlı olarak da önce kırışıklıklar, cildin tipine bağlı olarak bölgesel lekeler, ciltte sarkmalar ve sıkılık kayıpları başlıyor.

Kişinin yüzü eski şeklini kaybediyor. Ortaya başka bir görüntü çıkıyor. Buna tamamen dur demek imkansız. Lakin bu konuda yapılabilecek ve süreci yavaşlatabilecek olgular da yok değil. Bu noktada şunu unutmamak gerekiyor. Her cilt tipi aynı değil. O yüzden kimi insanlar da süreç daha erken, kimi insanlarda daha geç yaşlanma belirtileri baş gösteriyor. Ayrıca sigara, alkol tüketimi, düzensiz uyku, yeterli düzeyde su içmeme, sağlıksız beslenme cildin erken yaşlanmasına neden oluyor. Bu yüzden cilde gereken özeni mutlaka göstermek gerekiyor.
Burada bahsedilenler ise tamamen cildin sıkılaşması için denenmiş ve uzmanların önerdiği yöntemler. Ama cildin yaşlanmasına bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Her farklı yaşlanma belirtisi için uygulanacak yöntemler ise farklı.

İşin püf noktası ise doğru bir biçimde cildi nemlendirmek. Bunun için sabahları aç karnına bir bardak su içmek ve doğru nemlendirici kullanmak işin ilk adımı.

Doğal Yöntemler

Cildi sıkılaştırmak için uygulanacak olan doğal yöntemlerin en başında temizlenmiş olan cilt yüzeyine limon suyu kullanmak geliyor. İlk başlarda biraz acıtsa bile tamamen doğal bir yöntem ve cildin toparlanmasını sağlıyor.
Bir diğer yöntem, bir paket İngiliz karbonatı ile yumurta akını iyice karıştırıp cilde uygulamak ve 20 dakika beklettikten sonra cildi bol soğuk su ile yıkamaktır.
Sabahları buz parçalarını cildin üzerinde gezdirmek de oldukça etkili olan bir diğer yöntem.
Son olarak bu başlıkta bir diğer öneri 1 tatlı kaşığı arı sütü, süt kaymağı,tereyağı ve 1 yumurta sarısını iyice karıştırıp cilde sürüp yine 20 dakika bekletip akabinde bol su ile yıkamak.
Her iki maskenin de cildin durumuna göre haftada bir ya da iki kere uygulanması yeterlidir.

Kullanılabilecek Kremler ve Yağlar

Son yıllarda kozmetik dünyasında çok ciddi ilerlemeler kaydedildi ve adeta estetik uygulamalar ile yarışan kremler var. Kimilerinin fiyatı çok pahalı olmasına rağmen gerçekten etkili sonuçlar veriyorlar. Nivea markasının piyasaya son olarak sunduğu Cellular Filler Cilt Şekillendirici Gece Gündüz Kremleri, Yves Rocher markasının Serum Vegetal Kırışık Sarkma Karşıtı Gece Kremi bu alanda herkesin rahatlıkla kullanabileceği ürünler

Yağ olarak ise kayısı yağı ve argan yağı kullanılabilir

Tüm bu yöntemleri tercih etmek istemeyenler ise cilt toplama uygulamalarına başvurabilir. Bu noktada en doğru yöntemin ne olduğunu bu alanda uzmanlaşmış olan plastik cerrahı cilde bakarak söyleyecektir. Cilt germe, PRP gibi uygulamalar, kollajen uygulamaları cilt sıkılaştırma için yapılan estetik uygulamalardan sadece birkaç tanesidir.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -