Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi Tarifleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yüz beyazlatıcı domates

Yoğun bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalmak en sonunda yüzünüzde lekelerin ve çillerin oluşmasına sebep olur. Bunun yanı sıra ani bronzlaşmadan sonra cildinizde renk bozukluğu oluşacaktır. Bunun çözümü ise uygulayacağınız domates maskesinde saklı.

Domates maskesi cildinizdeki gözenekleri temizlemek ve arındırmakla birlikte cildinizdeki renk bozuklarını da düzeltmektedir. Maske tariflerimiz aşağıda ki gibidir.

Domates ve un maskesi

1 adet domates
Yeteri kadar un

Domatesin kabuğunu soyup çırpıcıdan geçiriyoruz ve çay süzgeci yardımı ile süzüyoruz. Elde edilen domates suyuna jöle kıvamına gelene kadar un ekliyoruz ve sürekli olarak karıştırıyoruz. Sonrasında hazırladığımız bu karışımı göz ve dudak çevremiz hariç olarak dairesel hareketler ile yüzümüze yediriyoruz. Yaklaşık 10 dakika sonra ılık su ile temizliyoruz.

Domates ve bal maskesi

1 adet domates
1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı saf zeytin yağı

Domatesi soyup rendeliyoruz ve içerisine diğer malzemeleri ekleyip karıştırıyoruz. Karışımı yüzümüze aşağıdan yukarı doğru olmak sureti ile yediriyoruz ve 15 dakika sonra yine ılık su ile temizliyoruz.

Domates ve yoğurt maskesi

1 adet domates
2 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı badem yağı

Bir adet domates, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı kadar badem yağını karıştırıyorsunuz. Var ise masaj tarağı ile yoksa parmaklarımızı birleştirip yüzümüz de dairesel hareketler ile gezdirerek maskeyi dağıtıyoruz, 20 dakika sonra sıcak su ile temizliyoruz ve bir pamuğa döktüğümüz nane esansı ile gözeneklerimizi tekrar siliyoruz.

Domates ve susam yağı maskesi

1 adet domates
5 damla susam yağı
Bir kaç yaprak nane
1 su bardağı süt

Domatesi kabuklarıyla birlikte çırpıcıdan geçiriyoruz ve içerisine nane yapraklarını da ekliyoruz. Susam yağını bir su bardağı süte beş damla olacak şekilde ekliyoruz ve tüm malzemeleri birleştiriyoruz. Maske katı olmayacağı için bir pamuk yardımı ile yüzünüzün tamamına yediriyorsunuz ve 5 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Domates suyu maskesi

Sadece domates suyu ile yapacağınız maske yüzünüzü gerecek ve gözeneklerin hava almasın sağlayacaktır bunun yanında da cildinizde ki renk sorununuz da düzenli uygulama da düzeltecektir. Her sabah uyandığınız da yemeklerde kullanamayacak kadar yumuşamış olan domatesleri rendeleyerek suyu ile yüzünüzü yıkayın bu uygulamayı yaparken yüzünüze biraz baskı uygulamanı iyi olacaktır. Durulama yaparken de aynı şekilde suyu hafifçe yüzünüze vurun ve cildinizi nemli bırakın.

Mevsim geçişlerinde maruz kaldığımız ciltte renk bozukluklarına domates maskelerinden size uyan birini seçerek çözüm getirebilirsiniz. Bunu yaparken karışımların içerisin de olan maddelere alerjiniz olup olmadığını test etmeniz de yarar görüyoruz. Belirtilen ölçüler de ve süreler de yapacağınız maskeler sorunlarınızın ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Dilerseniz cilt beyazlatıcı maskeler konumuzda diğer maskeleri de görebilirsiniz.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -