Güzellik Trendine Dönüşen İpuçları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Konu güzellik standartları olduğunda etrafta oldukça hararetli tartışmalar döndüğüne şahit olmuş olabilirsiniz. 16. yüzyılda hafif kilolu kadınlar ilgi görüyorken 19. yüzyıla geldiğimizde ince bileğe ve beyaz tene sahip olanlar şanslı sayılıyordu. Anlayacağınız güzellik standartları için katı kurallar koymak pek de mümkün değil. Zira gerekli de değil! 😊 Ancak yıllar önce beğenmediğimiz bir fiziksel özelliğin bugün yere göğe sığdırılamaması karşısında şaşkınlığımızı koruyamıyoruz. Bir güzellik trend’i haline dönüşmesini hiç ama hiç beklemediğimiz fiziksel özellikleri araştırdık. İşte kısa süre içerisinde yükselişe geçen ve standart güzellik algısını karşısına alan 9 trend…

1. Kalın kaş

Günümüzde pek çok kadın, kaşlarını almayı tercih etmiyor. Bunun yerine kaşlarının özgürce uzamasına ve kalınlaşmasına izin veriyorlar. Önemli olan mükemmel değil, doğal görünmesi! 😊

2. Dip boyası gelmiş saç

Kısa bir zaman öncesine kadar dip boyası gelmiş saçlar, bakımsızlığın işareti olarak kabul ediliyordu. Ancak bugün pek çok kuaför ve stilist, saç diplerinizi olabildiğince göstermenizden yana. Onları saklamanız için hiçbir sebep yok!

3. Manikürsüz el

Daha doğal bir manikür yaptırmak ya da hiç manikür yaptırmamak, son zamanların en popüler trendlerinden biri. Elbette hala manikür yaptırmaya devam edenler var, ancak sayılarının giderek azaldığını söylemeliyiz.

4. Gamze

Gamzelerin her zaman için çekici bir fiziksel özellik olduğunu kabul ediyoruz! 😍 Dolayısıyla gamze sahibi olmanın günümüzde bir trend haline dönüşmesine pek de şaşırmamak gerek. Yine de insanların gamze sahibi olmak için çeşitli makyaj hilelerine başvurmasını ya da bıçak altına yatmasını anlayamıyoruz!

5. Fondötensiz makyaj

Günümüzde pek çok kadın, fondöten ve kapatıcı kullanmamayı tercih ediyor. Son yıllarda yükselişe geçen doğal makyaj trendi, çeşitli cilt bakım rutinlerini de beraberinde getiriyor. Artık pek çok insan, popüler makyaj malzemelerinden ziyade etkili cilt bakım ürünlerine yöneliyor.

6. Uzun kakül

2000’lerin ve 2010’ların başında bir hayli popüler olan kalın kaküller, yeniden yükselişe geçti! Giderek daha fazla isimde gördüğümüz bu model, yüz hatlarınıza bir bütünlük kazandırmak için harika.