Sağlıklı Saçlar ve Saç Derisi için Öneriler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Harika görünümlü saçlar ve sağlıklı bir saç derisine sahip olmak için zamanınızın çoğunu bakıma ayırmak zorunda değilsiniz.

Günlük rutininize dahil edeceğiniz birkaç adımla, saçlarınız her gün bakımlı ve güzel görünebilir. Bunun için Head & Shoulders uzmanlarının tavsiyelerine göz atmak istemez misiniz?

1. Güne saçlarınızı yıkayarak başlayın

Peter Lux der ki: “Güne başlamanın en iyi yolunun iyi bir duş almak ve sokağa çıkmadan saçları ve bedeni iyice temizlemek olduğunu düşünürüm. Tabii saç derisine de özen göstermeli. Bu şekilde saçlarınızın her gün güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.”

2. Uzmanların önerilerini dinleyin

Son Dünya Dermatoloji Kongresi’nde anket yapılan uzmanların yüzde 91’i, Head & Shoulders’ı etkili bir kepek önleyici şampuan olarak tavsiye ettiler. Yüzde 67’si ise kendilerinin de Head & Shoulders kullandığını açıkladı.

3. Saç derinize, cildiniz gibi bakın

Ünlü dermatolog ve Head & Shoulders elçisi, Dr. Ilyse Lefkowicz der ki: “Birçoğumuz cildine çok dikkatli bakar, fakat saç derimizin de tıpkı cildimiz gibi bakıma ihtiyacı olduğunu unuturuz. Oysa saç derisi, saçların üzerinde büyüyüp geliştikleri bir kaynaktır. Bu nedenle Head & Shoulders şampuanlarını öneriyorum. Çünkü Head & Shoulders saçlar kadar saç derisine de bakım yapıyor. Tıpkı iyi cilt bakım ürünleri gibi, Head & Shoulders da kullandıktan sonra ferah bir his bırakıyor ve saçlarınızı güzelleştirirken size de güven aşılıyor.”

4. Hassas saç derisine dikkat

Dr. Rene Rust der ki: “Saçta kaşıntı, rahatsızlık hissedenler özellikle dikkatli olmalı. Çünkü bunlar kepeğin ilk işaretleri.”

5. Doğal güzeldir

Peter Lux der ki: “Bence her gün güzel görünmenin tek bir sırrı var. Temiz, dokunulabilir, parlak saçlar. Saçlarınız doğal güzelliklerine ne kadar yakınsa o kadar sağlıklı demektir. Bu yüzden saç derinize agresif şekillendirme teknikleriyle işkence etmekten vazgeçin.”

6. Uyku önemli

Yastık seçiminize dikkat edin. Ferah, pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Çünkü bu tür kumaşlar saçlarınıza da hassas davranır ve saç derinizin nefes almasını sağlar. Ayrıca hem cildiniz hem de saçlarınız bu kadarcık şımartılmayı hak eder.

7. Kepekle mücadele etmenin yolu

Dr. Rene Rust der ki: “Kepek çeşitli nedenlerle tekrar eden bir sorundur. Saçlarınız bir kez kepeklenirse, hayatınız boyunca kepeklenme potansiyeline sahip demektir. En azından ihtiyarlayana kadar. Bu nedenle düzenli saç bakımı büyük önem taşır. Özellikle kepeğin ilk işaretlerini gördüğünüzde harekete geçmelisiniz. Head & Shoulders’ı her gün kullanmak saçlarınıza ve saç derinize iyi bakım yaptığınız anlamına gelir, bu şekilde kepeğin yanı sıra Malassezia globosa adı verilen saç mantarından da kolayca kurtulursunuz.”

8. Saç tatili

Arada bir saçlarınızı yıkadıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakın. Eğer acilen dışarı çıkmanız gerekmiyorsa bu şekilde saçlarınıza zaman ayırarak saç derinizi dinlendirmiş olursunuz.

9. Saç derinizi unutmayın

Peter Lux der ki: “Saçlarımıza bakarken, saç derimizi görmezden geliyoruz. Fakat bence saç derimizi görmezden gelmek, muhteşem bir elbisenin altına berbat bir ayakkabı giymek gibi. Ne yaparsanız yapın sizi gözden düşürür.”

10. Doğru ürünü kullanın

Dr. Rene Rust der ki, “Eğer doğru ürünü kullanıyorsanız etkisini de kısa sürede görürsünüz. Örneğin Head & Shoulders şampuan ve bakım ürünleri saç derinizi de dikkat alarak günlük bakım ihtiyacınızı karşılar. Bununla birlikte saçlarınıza ve saç derinize zarar verecek şekillendirme teknikleri ve ürünlerinden uzak durmanız da gerekir.”