Transparan Pudranın 5 Kullanım Yeri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Transparan pudra renksiz pudradır. Renksiz olduğu için fark edilmez bu sebeple gereksiz bir kozmetik ürünü olarak görülür. Oysa transparan pudranın birçok kullanım alanı vardır ve oldukça değerlidir. En çok yağlı ciltlerin hayatını kurtaran transparan pudra nerelerde kullanılır?

Transparan pudranın 5 kullanım yeri!

1. Kusursuz ten görünümü yakalayın

Fondöten üstüne sürülen renkli pudraların rengi ile fondötenin rengini tutturmak oldukça zordur. Bazen ten rengimizi koyultan bazense açan renkli pudralar sebebiyle çoğumuz fondöten üstüne pudra uygulamaktan kaçarız. Pudra ne kadar fondöteni sabitleyip pürüzsüz görünüm yaratsa da bu riski almak istemeyiz. Oysa transparan pudrada böyle bir durum olmaz. Renksiz olan pudranız her ton fondöten ile bütünleşip sabitleyerek cildinize pürüzsüz bir görünüm verecektir!

2. Gün içinde kaybolan, çizgilere dolan ve koyulaşan göz altlarınızı sabitleyin

Göz altı kapatıcısı uyguladıktan sonra ki ilk dakikalar görünüm oldukça güzeldir. Ama zaman ilerledikçe kapatıcımız çizgilere dolmaya başlar ve yok olup morluklarımızı açığa çıkarır. İşte burada yardımımıza transparan pudralar yetişir. Göz altımızı kapattıktan sonra üstüne uyguladığımız transparan pudra sayesinde çizgilere dolmayan ve etkisini kaybetmeyen göz altı kapatıcısına sahip olmuş oluruz.

3. Dünya trendine uy, makyajını pişir

”Baking makeup” yani makyajı pişirmek terimini duymayan kalmamıştır. Makyajı pişirmek, tamamen kusursuz bir yüz yaratmanızı sağlar. Genelde özel günler için, fotoğraflarda daha güzel ve kusursuz çıkmak için kullanılır. Göz altlarına ve elmacık kemiklerinin altı ile çene kemikleri arasına yani aydınlık olması gereken alanlara yoğun şekilde transparan pudra uygulanır. 15-20 dakika boyunca beklendikten sonra geniş bir fırça ile pudra süpürülür. Sonucunda aydınlık ve pürüzsüz bir yüz elde edilir.

4. Parlamalarını kontrol et, makyajını tazele

Yağlı ve karma ciltlerin olur olmadık zamanlarda parlaması zaman zaman kabus gibi gelebilir. Transparan pudra ise tam bu zamanda yardıma yetişir. Parlayan kısımlara sürdüğünüz transparan pudranız anında parlamayı alır, yağlı cildinizi yatıştırır. Hiç makyaj yapmasanız bile transparan pudra sayesinde parlamaları önleyebilirsiniz. Ayrıca kat kat makyaj tazelemek size göre değilse yine transparan pudranız sayesinde makyajınızı yeni yapmış gibi canlandırabilirsiniz.

5. İster mat ister parlak olsun herkesin ortak isteği; kalıcı rujlar

Gittiğiniz bir yemekte, bir davette ya da gün içinde sürekli rujunuzu tazelemekten, bir yere bulaştı mı diye kontrol etmekten sıkıldıysanız hemen kalıcı ruj için çözümler aramaya başlarsınız. Ve işte o çözümü ararken karşınıza yine transparan pudra çıkar. İyice nemlendirip ölü deriden arıttığınız dudaklarınıza rujunuzu sürdükten sonra ince bir peçeteyi dudaklarınıza koyun ve peçetenin üstünden dudaklarınızın üzerine transparan pudra sürün. Aynı işlemi iki kere tekrar ettikten sonra kalıcılığı artan rujunuz sayesinde kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz.