Sezona Damga Vuran Çorap Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Son dönemin trendi haline gelmiş bir diğer kombini ise renkli çoraplar ile tamamlanıyor. Renkli çoraplar hem kadınlar hem de erkekler tarafından farklı farklı kombinlenerek adımları capcanlı hale getiriyor. Enerjik, dinamik bir giyim stili oluşturan renkli çorapların yanı sıra mottolu veya baskılı çoraplar da dikkat çekici bir tarz görünümü sağlıyor.

Hem daha sade tarzı olanların hem de yine çorap kombinleri ile fark yaratmak isteyenlerin tercihi ise çizgili modeller. Çizgili modellerin hem monochrome tasarımları hem de renkli çizgiler ile sağlanan minimalist görünümü çok seviliyor.

Daha iddialı ve farkındalık tercih edenler ise en çok transparan üzerine işlenmiş desenleri olan çoraplara yöneliyor. Trend haline gelmiş olan çorapları ve desenli çorap giyerken nelere dikkar etmek gerekir hepsiniz sizler için derledik.

Desenli Çorapaları Giyerken Dikkat Edin

Yeni sezonun en trend çorap modeli olan desenli çoraplar, kıyafetlerinizle uyumlu bir tarzda kombinlenerek şık ve havalı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu kombinleri uygularken, dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunur. Her şeyden önce vücut tipinize iyi bir ölçüde hakim olmanız gerekir.

Yani seçeceğiniz çorap ile boyunuz doğru orantılı olmalıdır. Çünkü eğer kısa boylu ve kalın bacaklı yapısına sahipseniz, desenli çoraplar maalesef ki sizi kilolu gösterebilir.

Bu nedenle, eğer bu yapıya sahip bir boyunuz veya bacağınız varsa küçük desenli ve koyu renkli modelleri seçmelisiniz. Tam tersi yapıya sahipseniz; yani bacaklarınız ince ise, açık renk desenli çoraplar doğru bir tercih olacaktır.

Renkli Çoraplar Nasıl Giyilir?

Desenli çorapların en büyük özelliği, renk ve stilinin ön plana çıkartılmasıdır. Bu nedenle, pantolonlarınızı paça kısmından kıvırmanız gerekir. Böylelikle ayakkabılarınız yüzünden saklanan çoraplarınız ön plana çıkmış olur.

Eğer uzun bir renkli çoraba sahipseniz, tercihiniz etek veya şort olmalıdır. Hem alt hem de üst parçalarınız sade olmalıdır. Bu sayede çoraplarınız daha çok dikkat çekebilir. Ve fazla renklilikle karışıklığa neden olmamış olursunuz.

O zaman fazla vakit kaybetmeden merakla beklenen renkli çorap trendlerine bir göz atalım.

1) Mottolu Çoraplar

Çorap kombinlerinin yeni ve en çok aranan gözdesi de mottolu çoraplar. Yine sneakerlar ile sıkça tercih edilen çorap modelleri ile size uyan mesajı adımlarınızda taşıyabilirsiniz.

Hem de fark yaratabilirsiniz. Daha uzun modellerini kış aylarında botlarla da tercih edebilir, veya spora giderken taytların üzerine çekerek kombinleyebilirsiniz.

2) Renkli Çoraplar

Renkli çoraplar yeni dönemde sneakerlar ile birlikte sokakları capcanlı adımlar ile buluşturdu. En çok Vans Old Skool modelleri ile kolayca kombinlenen çorap modelleri beyaz spor ayakkabılar ve sneakerlar ile de şahane görünüyor.

Hatta klasik ayakkabılar ile renkli çorapları birarada kombinlemenin de daha riskli olsa da başarılı sonuçlandığında çok cool bir görüntü oluşturduğunu söyleyebiliriz. Çoğunlukla erkekler tarafından klasik giyimde renkli çoraplar kullanılsa da maskulen bir giyim ile kadınlar da modaya ayak uyduruyor.

3) Çizgili Çoraplar

Renkli, baskılı yada mottolu çoraplar sizin için fazla iddialı ise daha minimalist tasarımlar ile de çorap modasına uyum sağlayabilirsiniz.

Çizgili çoraplar hem kolay kombinlenebilir, hem de şık spor görüntü sağlıyor. Belki pastel renkler ile birleştirilmiş olan modeller kombinlerinize de canlılık kartabilir.

4) Transparan Çoraplar

2020 transparan parçaların yükselişte olduğu bir yıl oldu. Transparan kollu elbise ve bluzların yanı sıra çoraplarda da oldukça sevilen bir detay haline geldi.

Özellikle de kombinlerinde daha iddialı olmayı sevenlerin tercihlerine; transparan çorapların üzerine desenler ile tamamlanan çorapların sneakerlar ile uyumu kuşkusuz ilgi çekici.

Düz renkli çoraplara göre daha riskli kombinler de olsa sade bir elbise ve yine sade beyaz bir sneaker ile şahane ve yaratıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

5) Baskı Detayını Çok Seveceksiniz

Mottolu çorapların bir alternatifi de baskılı çoraplar. Bazı modelleri canlı renkler ile biraraya getirilip tasarlanırken, bazı modelleri ise beyaz bilekli çoraplara minimalist bir baskı ile tasarlanıyor.

Kaykay ayakkabıları, Converse’ler, Vans modelleri gibi düşük bilek tasarımlı ayakkabılar ile kombinlendiğinde sıradışı bir görünüm sağlar.

Eğer renkli ve eğlenceli giyinmeyi sevenlerdenseniz, siz de sezona damga vuran birbirinden şık çorap modellerine mutlaka kombinlerinizde yer açın.