Karın Çatlakları ve Sarkmalardan Nasıl Kurtulur?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bayanların korkulu rüyası olan yüzdeki kırışıklar nedeniyle çoğu birey psikolojik olarak kendini mutsuz hisseder. Oysaki sağlık sektöründe bayanların bu rahatsızlığını bitirecek birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Artık ister ameliyatlı ister ameliyatsız yüz germe işlemleri yapılmaktadır. Yüz gençleştirme medikal alanda cilt genleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara uygun olarak yapılmaktadır.

Estetik açıdan yüz germe işlemlerinde her ne kadar ameliyat veya tıbbi operasyonlar olsa da günümüzde artık basit yöntemlerle yapılabilir duruma gelmiştir. Yüzdeki derin kırışıkları yok etmek için kullanılan en önemli yöntemlerden biri de hyalüronik asit maddesi yardımıyla yapılmaktadır. Hylaüronik asit sayesinde yüz bölgesine oluşan kırışık bölgelerdeki eskimiş deri ya da pigmentleri temizleyerek ve yeni hücre oluşumu sağlayarak genç bir yüz elde edilmesi mümkündür. Bu işlem karın germe, bacak germe işlemleri de içinde kullanılmaktadır. Diğer bir yüz germe yöntemi olan dolgu uygulamaları sayesinde yüzde kırışık bölgelerdeki hacmini kaybetmiş alanlar doldurularak işlem tamamlanmış olur.

Yüzdeki dolgu olarak elmacık kemiği bölgesi daha diri görünümlü olması, kırışıklıkların % 100’e yakın oranda giderilmesi, göz altı bölgesindeki çöküntülerin iyileştirilmesi, burun kenarında oluşan çizgilerin yok edilmesi, dolgu işlemi yapılan yüzün üst kısmı cildi yukarı doğru çekmek suretiyle yüz germe tedavisinde büyük ölçüde dolgu işlemi kullanılmaktadır. Diğer bir yöntem yüz mezoterapisidir. Bu yöntem sayesinde dekolte derisinden kullanılacak olan bölgeye mikro enjeksiyon tekniğidir. Leke durumlarını ortadan kaldırmak, siyah noktaları yok etmek, sivilce izlerin yok etmek, kırışıklık izlerini yok etmek için yüz mezoterapisi tekniği kullanılır. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından uygun bir yöntemdir.

Yüz germe tekniği olarak bilinen yöntem son yıllara anti-aging yöntemleri içerisinde yer alır. Radyo frekansları sayesinde deri altı bağ dokusunu oluşturan kollajen bantlarının ısınmasını sağlayarak yıllarca hiçbir kırışıklık oluşmadan yaşamınızı mutlu bir şekilde sürdürmeniz mümkündür. İple germe yönteminde kırışık bölgelere çok ince iğneler yerleştirilerek PDO (Polydioxanone) ameliyat ipleri kullanılarak yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Sonuç olarak bayanların korkulu rüyası olan yüzdeki kırışıklıklar çeşitli yüz germe yöntemleriyle sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kırışıklık oluşmasını engellemektedir. Artık her bayan estetik bir görünüme sahip olmakla beraber huzurlu bir yaşam sürebilir.