Kredi Kartı Taşımaya Yetkili Kuryeler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bankaya yapılan kredi kartı başvurusundan kısa süre sonra kartın onaylandığı mesajı cep telefonuna gelir. Başvuru sahibi bu aşamadan sonra ne yapacağını çoğu zaman bilmiyor. Diğer tüm gönderiler gibi kredi kartlarının da alışılagelmiş sıradan kuryeler ile taşındığını düşünebilirsiniz. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir. Ülkemizde kredi kartı taşımaya yetkili kuryeler vardır ve bu kuryeler dışında kredi kartı başka hiçbir kargo firmasına verilmez. Dolayısıyla alışılagelmiş kargo firmalarından kredi kartı beklemek yersizdir.

Bankalar kıymetli evrak ve bankacılık ürünlerinin taşınması konusunda son derece hassastır. Ülkemizdeki tüm bankaların kredi kartı taşımaya yetkili kuryeler tarafından taşınmasının altında yatan temel neden de budur. Üstelik bu kuryeler de diğer tüm kargo işletmeleri gibi kart sahibine gönderisi hakkında bilgi iletiyor. Ancak banka müşterileri diledikleri zaman bu kuryelere ulaşamayabiliyor ya da planladıkları zaman aralığında kartları kendilerine ulaşmıyor. Dolaylı olarak bu durum pek çok müşteri şikayetine yol açıyor.

Kartım Ulaşmadı, Ne Yapmalıyım?

Ülkemizde kredi kartı taşımaya yetkili kurye sayısı birkaç tanedir. Dolayısıyla kart kullanıcısı anlık olarak dilediği kartı teslim alamaz. Üstelik bu kuryelerin web sitelerinden sorgulama yapmak içinde gönderi numarasını bilmek gerekir. Eğer kartınızın size hızlı şekilde teslim edilmesini isterseniz aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz;

  • Kırsal bir noktadaysanız size en yakın banka şubesine kartınızı talep edebilirsiniz,
  • Adresinizi açık ve anlaşılır şekilde beyan etmelisiniz,
  • 1 aydan fazla süredir elinize ulaşmayan kartlar için adres güncelleme yapmalısınız,
  • 1 aydan fazla süredir elinize ulaşmayan kartları kayıp bildirimi yaparak kapattırmalı ve yenisini istemelisiniz,

Tüm bu işlemleri yaptığınıza eminseniz ve henüz kart tarafınıza ulaşmadıysa bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek evde olacağınız saatleri iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra kartınızı işyerinize de talep edebilir ve işyerinizde yetkili birilerine teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bazı bankaların kartları seyahat harcamalarında, bazı bankaların kartları giyim ve kozmetikte, bazı bankaların kartları ise restoran gibi harcamalar konusunda son derece avantajlıdır. Dolayısıyla kart seçimi sırasında bunlara dikkat etmek önemlidir. Banka kredi kartı başvurusu yapmak için birden fazla yol sunar. Bunlardan en sık kullanılanı elbette SMS ile katılım yapmaktır. Diğer bir kolay kart başvurusu yapma yöntemi ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Eğer bankanın müşterisi iseniz internet bankacılığından da başvuru sağlayabilirsiniz. Bunun yanında dilediğiniz şubeden de yine kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.