Ses İzolasyon Malzemeleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ses İzolasyon Malzemeleri günümüzde birçok alanda hayat kurtaran ürünlerdir. Ses izolasyonu gerek eski yapılarda ses yalıtımı yapılmaması gerekse duvarların ince olmasından kaynaklı yan duvarlardan sizlere ulaşan müzik sesleri, konuşma sesleri, topuk sesleri gibi seslerin ev ortamında çok fazla rahatsız edici olmasa bile çalışma ortamlarında büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek adına yan duvarlarınıza veya taban, zeminlerinizde ses yalıtım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Ses yalıtım ürünleri çok fazla çeşide ayrılmaktadır. Bu ürünleri ayırt etmek adına ses emilim değerlerine bağlı olarak satın alma gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ürünlerin ses emilim değerine bağlı olarak alanınızda ne kadar iyi bir ses yalıtımı yapacağına dair bir fikriniz yoksa Turkish Acoustic ile iletişime geçerek firmanın satış yaptığı ürünler hakkında hangi ses emilimi sağlayacak ürünü kullanmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Turkish Acoustic tüm Avrupa standartlarına uygun ürünlerin üretimini gerçekleştirerek halka hizmet vermektedir ve aynı zamanda satılan tüm ürünlerin gerek üniversitelerde yapılan test sonuçları gerekse TSE sertifikasyonları ürün sayfasında yer almaktadır. Sertifikalara uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirmesi sayesinde ürünleri güvenerek temin edebilirsiniz.

Akustik yalıtım ürünleri, yankı problemleri veya ses geçişlerini engel olmak amacına hizmet vermek için üretimi gerçekleştirilmektedir. İki tip amaca bölünen akustik Ses İzolasyon Malzemeleri arasında satın alma öncesi ayırt edebilmeniz adına ürünlerin teknik bilgilerini sizlere paylaşacağız. Yankı problemlerine engellemek adına kullanacağınız ürünler genel olarak açık gözenekli süngerler veya ürünlerdir. Akustik gözenekli ürünler ses dalgacıklarını içerisinde parçalayarak geri dönüşünü engellemektedir. Stüdyolarda, kafelerde, ofislerde günümüzde çok fazla kullanımı sağlanmaktadır. Ses geçişlerini engelleyici ürünler ise genel olarak yüzeyi düz olan gözenekleri bulunmayan ürünlerdir fakat açık gözenekli ürünlerde sizlere gözenekleri olmayan ürünler kadar olmasa bile ses emilimde katkısı bulunacaktır. Ürün kullanımı ile ilgili zeminlerinizde kullanacağınız ürünler duvarlarınızda kullanacağınız ürünlere göre biraz daha değişiklik göstermektedir. Zemin ses yalıtımı ile ilgili zemininiz çok fazla yükseltmeden parke altlarına ses geçişini engelleyecek ürünler kullanımı önerilmektedir.

Zemin ses yalıtımı yapacağınız zamanlarda akustik şilte, epdm ses bariyeri, mantar şilte gibi ürünlerin kullanımı önerilmektedir. Mantar şilteler, doğal mantarlardan üretimi gerçekleştirilmektedir ve geri dönüştürülebilir yapısı sayesinde doğal ürünlerle ses geçişlerini kontrol altına alabilirsiniz. Ses İzolasyon Malzemeleri grubunda yer alan akustik mantar şilte ürünü sağlığa zararı olmayan ürünler ile meydana getirilmektedir. Parke altı veya şap altı ürünlerin kullanımın sağlayarak ortamınızda rahatsız edici sesleri kontrol altına alabilirsiniz. Akustik ürünler ilgili bulunduğunuz alana yalıtım yapmak yerine yeni bir ses geçirmez alan oluşturmak isterseniz bu duruma çözüm olarak akustik telefon görüşme kabinleri, akustik toplantı kabini gibi kabinleri Turkish Acoustic ten satın alarak yeni bir yüksek ses emilimli alan satın alabilirsiniz. Bu sayede duvarlarınıza ekstra bir masraf yapmadan toplantılarınızı rahatlıkla toplantı kabinlerinde, telefon görüşmeleriniz yüksek ses emilimine sahip telefon görüşme kabinlerinde yapabilirsiniz. Bu kabinlerin tüm kapsamları, kapıları yüksek ses emilimine uygun ürünlerdir talebinize uygun ses sisteminize uygun alan oluşturulabilmektedir. Ses İzolasyon Malzemeleri grubunda yer alan akustik koltuklar ile talebinize istinaden temin edebilirsiniz. Turkish Acoustic teknik şartnamelerinize uygun olarak özel ölçülerde, istenilen kalınlıklarda, istenilen yanmazlık seviyesini arttırılarak üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Özel üretim için Turkish Acoustic mağazalarını ziyaret edebilir veya iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz. Ürünlerle ilgili tercih konusunda kararsız kaldıysanız Turkish Acoustic ile iletişime geçerek alanıza uygun ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ürünleri Turkish Acoustic internet mağazaları üzerinden temin edebilirsiniz.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -