Oyuncak Ayı Bayanları Neden Etkiler?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Oyuncak dünyasının en sevimli ürünlerinden biri olan büyük oyuncak ayı büyük küçük herkesin ilgisini üzerinde topluyor. Hediye olarak alınan ve insanların yüzünde gülümseme oluşturan büyük oyuncak ayı farklı pek çok rengi vardır.

Oyuncak Ayıcığın Temizliği

Çocukların ilgisini çekecek olan parlak ve canlı renklere sahip kumaşlarla kaplanmıştır. Görseli olduğu kadar kullanılan malzemenin de önemli olduğu Büyük Oyuncak Ayılar kaliteli ve sağlığa zarar vermeyecek materyallerden oluşturulmuştur. İçi elyaf gibi yumuşak ve hafif dolgu ürünleriyle doldurulan Büyük oyuncak ayıcıkların dış yüzeyi de tüylü, kadife veya pamuklu kumaşlar ile kaplanıp şekil verilmiştir. Şeklini ve kumaşının bozulmaması için yıkanmasına dikkat edilmesi gereken bir oyuncak olan Büyük Oyuncak Ayıcıklar hem makinede hem de elde yıkanabilir. Fakat direkt makineye atılan oyuncaklar zarar göreceği için Büyük Oyuncak Ayınızı makineye atmadan önce poşetlemeniz gerekir. Bu şekilde temizlenirken tüyleri zarar görmeyecektir. Büyük Oyuncak Ayının yıkama suyunun sıcaklığı da çok fazla olmamalıdır. Üzerinde bulunan etikette yazan sıcaklıkta yıkanmalıdır. Üzerinde şapka, takı, boncuk gibi farklı aksesuarlar bulunduran Büyük Oyuncak Ayılar kesinlikle makineye atılmamalıdır. Diğer bir önemli hususta deterjan seçimidir. Çocuğunuzun sağlığı açısından kimyasal içerikli deterjan kullanmamanız önerilir.

Peluş Ayıcık İçin Kullanılan Malzemeler

Oyuncak mağazalarında sık sık rastladığımız peluş ayıcıkları artık evimizde de yapmak mümkün. En büyük boylarından yapmak biraz zor olsa da küçük ya da orta boy ayıcıkları evde, elimizin altındaki malzemelerle kendimiz yapabiliriz. Çeşitli renklerde kumaş ya da çoraptan dış kaplama malzemesi tercih edilir. İçini doldurmak için elyaf, gözleri için düğme ya da boncuk, burnu için keçe gibi malzemeler gerekir. Tüm bu malzemeleri biçimlendirip, birleştirmek için ise iğne, iplik ve makasa ihtiyaç vardır. Bütün bu malzemelerde evde peluş ayı yapabilirsiniz.

Evde Oyuncak Ayıcık Yapımı

Büyüklüğüne karar verilen ürünün kalıbı çıkarıldıktan sonra kumaş kesilir. Kulaklarda ayrıca kesilip dikilir. Oyuntulu kısımlara kesikler atılır, kumaş çevrildiğinde büzüşme olmaması için. Bir taraf açık kalacak şekilde dikilmeye başlanır. Beden dikildikten sonra düz çevrilip içi elyaf ile doldurulur. Açık kalan kısımda dikildikten sonra sıra yüzünü şekillendirmeye gelir. Keçeden kesilen burun kalıbı yapıştırılır. Göz noktalarına boncuktan gözler dikilir. Ağzı ise iple dikilerek belirginleştirilir. Vücudu şekillendirilen Oyuncak Ayıcığa isteğe göre kurdeleden fiyonk yapılabilir. Oldukça sevimli olan oyuncak ayıcığı bu şekilde evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -