Göbek Eriten 6 Basit Hareket

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yoğun iş hayatı, stres ve hareketsizlik, tüketilen besinlere dikkat edilmediği zaman, vücuda alınan yağların belirli bölgelerde yığılmasına, hem sağlık hem fiziksel görünüş açısından kötü durumlara yol açıyor. Yapılması pek de zor olmayan, devamlı uyguladığında gözle gözülür sonuç elde edilen bu hareketler, karın bölgesini inceltmeye ve fit bir görünüme ulaşmanıza yardımcı. Karın bölgenizde biriken yağlardan şikâyetçiyseniz; sizi çok yormayacak, vaktinizi almayacak birkaç hareket ile göbeğinizi eritebilir, düz bir karına sahip olabilirsiniz.

  • Mekik hareketiyle başlayalım

Hemen hemen herkesin bildiği karın çalıştıran hareketlerin en meşhurudur mekik. Pek çok kişinin uygulamaya çekindiği bu hareketin görevi üst karın kaslarını çalıştırmak. Çok sert olmayan bir zeminde uzanın; dizlerinizi kırıp kollarınızı göğsünüzün üzerinde çapraz tutun. Kendinizi öne doğru iterken nefes verin, geriye giderken nefes alın.

  • Kalça kaldırma (Çakı hareketi) hareketiyle devam edelim

Yine zemine sırtüstü uzanarak iki elinizi de kalçalarınızın altına koyun. Bacaklarınızı, dizlerinizi kırmadan olabildiğince yukarı kaldırın. Hareketi uygularken başınızın, sırtınızın ve kalçalarınızın sabit tutulması önemli bir detaydır.

  • Plank hareketine geçelim

Emekleme pozisyonundan yatay konuma geçin, bunu yaparken dirseklerinize ve ayakuçlarınıza ağırlık vererek dayanabildiğiniz kadar bu şekilde durun. Karın kaslarınızın yandığını hissedeceksiniz.

  • Tırmanma hareketiyle devam edelim:

Zor ama etkisi büyük hareketlerden biri sayabileceğimiz tırmanma hareketinin uygulanma şekli ise şöyle: Şınav pozisyonuna geçerek bacaklarınızı bir yere tırmanır gibi hareket ettirin.

  • Yeni hareketimiz bisiklet hareketi:

Zemine sırtüstü uzanıp bacaklarınızı havaya kaldırarak bisiklet sürüyor gibi pedal çevirin.

  • Sıradaki hareket yana sıkıştırma hareketi:

Ayakta yapılan bu harekette bacakları omuz genişliğinde açıp yanlara doğru uzanıyor ve diğer tarafı sıkıştırıyoruz.

Yine de bu hareketleri uygulamadan önce sizi bir konuda uyaralım. Şimdiye kadar herhangi bir egzersiz uygulamadıysanız veya uzun süredir egzersiz yapmadıysanız, sağlığınız açısından önce bir doktora danışmanızı tavsiye ederiz. Bu hareketleri haftada 3-4 kez, 5-10 tekrar ve 3 set şeklinde uygulamalı tempoyu kendi vücudunuza göre ayarlamalısınız. Kendinizi fazla yormaktan kaçının.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -