Avşa Adasında Tatil Yerleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tarihi dokusu ve eşsiz bir güzelliği olan bu küçük cennet Avşa Marmara denizi içerisinde yer alan güzel bir tatil adasıdır. Her sene yüz binlerce tatilci vatandaşımızın akın ettiği ve yaz aylarını dolu dolu geçiren bu bölge 2015 sezonu içinde hazırlıklarını yapmaya başladı. Balıkesir’e bağlı olan Avşa yakın olan çevre illerin rağbet gösterdiği özellikle de İstanbul üzerinden gelen misafirleriyle dolup taşıyor.

Avşa Adası Tatil denildiği zaman ilk akla gelen berrak temiz denizi eşine az rastlanır özellikteki kumuyla ve gece hayatıdır. Avşa geçmiş dönemlerden beri hafta sonu için bile trafikten kaçmak şehir stresinden uzaklaşmak adına tatil için tercih edilen bir bölge olmuştur.
Ulaşım konusunda 4 bölgeden gemi ve deniz otobüsleriyle gidip gelinebilir. Yaz döneminde gemi bilet fiyatlarıyla ilgili güncel bilgileri satış ofislerinden yada telefonla sorabilirsiniz.

Tatilciler için bilgilendirme amacıyla Avşa’ya giderken yola çıkmadan önce gemi ve deniz otobüslerinin hava muhalefeti ve özel durumlardaki iptal seferlerini mutlaka kontrol ediniz. Avşa Adası konaklama açısından çok seçenekli uygun fiyatlıdır. Avşa motelleri ve pansiyonları verdikleri hizmetle her tatilcinin bütçesine göredir. Adaya tatile gidecek kişilerin özellikle bayram haftasına dikkat etmesi gerekir. Herkes tatil için bayramda bir yerlere kaçmak isterler ve ada bu tatilci kitlesini konaklama üzerine kaldıramadığı için rezervasyonlu gitmeye çalışın. Avşa’ya tatile gittiğinizde tavsiye olarak görülmeye değer koylarını ziyaret edip denize girmek için bir kaç gününüzü buralarda geçirebilirsiniz. Akşamları sahil yürüyüşü yapıp canlı müzik dinleyebilir yada disco barlara giderek eğlenceli vakit geçireceğinize eminiz. Adaya gidecek herkese iyi tatiller dileriz.