Uzun Görünmek İçin İpuçları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kısa boylu olan kadınların birçoğunun kafasında “Uzun görünmek için ne yapmalıyız? şeklinde birtakım sorular bulunmaktadır. Zaten uzun görünmek için de yaptıkları ilk şey koca koca topuklu ayakkabıları giymek olmuştur. Hatta bu sorun kafalarını o kadar kurcalamaktadır ki ayakları yara bere içinde de olsalar da o topukları giymekten vazgeçmezler.

Elbette topuklu ayakkabılar da akla ilk gelen bir çözüm yöntemi olsa da insanı bir süre sonra rahatsız edecek bir yöntem. Ancak tek yöntem bu değil. Daha uzun görünmek için tercih edeceğiniz başka yöntemler de var. Ne mi onlar? O çok sevdiğiniz ve almaktan asla bıkmadığınız kıyafetler.

Peki ama hangi kıyafetler bizi olduğunuzdan daha uzun gösterir dediğinizi duyar gibiyim. Dünyaca ünlü modacıların, profesyonel stilistlerin, daha uzun görünmek için bulmuş olduğu kıyafet yöntemlerini sizler için açıkladık.

1) V Yakalı Bluzları Tercih Edin

V yaka şeklinde olan bluzlar, kazaklar yahut da elbiseler boynu açıkta bırakır. Boynu açıkta bıraktığı için de haliyle vücudu uzun gösterir. Eğer boyunuz kısa ise v yaka olan kıyafetleri tercih etmeye özen gösterir. Özellikle de dik yaka olan kıyafetlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tarz kıyafetler sizi olduğunuzda da kısa gösterebilir.

Sizi uzun gösterecek bir diğer kıyafet yakası ise degaje yakalı olanlardır. Özellikle de bu tarz kıyafetler hafif kumaşlardan tercih edilirse daha iyi sonuç alırsınız.

2) Dikey Çizgili Kıyafetler Giyin

Elbiselerinizi, tişörtlerinizi, pantolonlarınızı daha doğrusu çizgi deseni olan kıyafetler giyeceğiniz zaman mutlaka dikine çizgiler olmasına özen gösterin. Böylece olduğunuzdan daha uzun görünmüş olursunuz.

Ayrıca enine çizgilerin bir dezavantajı da sizi olduğunuzdan daha kilolu göstermesidir. Bu şekilde hem daha geniş hem de daha kısa görünürsünüz. Gördüğünüz gibi çok küçük gibi görünen ama aslında oldukça önemli bir ayrıntı.

3) Büyük Çanta Kullanmamaya Özen Gösterin

Kısa boylu kadınların en çok yaptığı hatalardan biri ne yazık ki büyük çanta kullanarak daha kısa görünmelerine neden olmalarıdır. Kısa boylu kadınların kullanmaması gereken aksesuarların başında zaten koca koca çantalar yer almakta.

Büyük çantalar görüşünüzü ciddi anlamda etkilediği için kullanmamaya özen gösterin. Çünkü çanta büyük, siz kısa hoş bir görüntü olmayacak.

4) Renk Seçimine Dikkat

Kıyafetlerinizi seçerken rengârenk giyinmemeye özen gösterin. Üzerinizin tek renk olmasına dikkat edin. Özellikle de siyah ve onun gibi koyu renkten oluşan düz, takım tarzı kıyafetleri tercih etmeye çalışın.

Ayrıca bu yöntem sizi uzun gösterdiği gibi zayıf da gösterecektir.

5) Derin Yırtmaç Kullanın

Derin yırtmaç, yüksek topukluyla da düz ayakkabıyla da giyilebilir. Ancak şu basit kuralı unutmamak gerekir.

Etek hafif bir kumaştan olmalı, görüntüsünü, duruşunu bozmamalı. Yandan yırtmaçlı etek ve elbiselere önem verin, çünkü hiç bugünkü kadar moda olmamıştı.

6) Topuklu Ayakkabı Giyin

Topuklu ayakkabılar bir kadının her zaman kurtarıcısıdır. Aynı zamanda bpyu uzatma konusunda kadınların en çok başvurduğu yöntemlerden biridir. Siz de topuklu ayakkabılar giyerek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Topuklu ayakkabı seçiminizi doğru yapmanız çok önemli. Bilekten bağlamalı ayakkabılar boyunuzu daha kısa göstereceği için bu modeldeki ayakkabıları tercih etmeyin.

En önemli sırlardan biri de ten rengi ayakkabı giymektir. Ayakkabının nerede başladığı, nerede bittiği belli olmadığından dolayı bacaklarınız uzun gözükecektir.

7) Geniş Paça Pantolonlar Tam Size Göre

Geniş paçalı pantolonlar, hem uzun hem de kısa boylu kadınlar için uygun. Bacakları uzun gösteren bu model pantolonlar, hem günlük rahat giyimde hem de gece kıyafeti olarak tercih edilebilir.

Özellikle de zayıf fiziğe sahip olan kadınlar diz hizasından başlayarak genişleyen paçalı pantolonları tercih edebilir.

8) Uzun Etekler Doğru Tercih

Bir taş ile iki kuş vurmaya ne dersiniz? Hem de çok basit! Vücudunuzu hem ince hem de uzun gösteren bir ikili arıyorsanız bulmanız hiç zor değil. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey maksi etek ve üzerinize giyebileceğiniz crop top’lardır.

Burada dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Bunlardan biri de kumaşın seçimidir. Üzerinize yapışamayacak kumaş olması önemli. Özellikle de jarse kumaşlardan uzak durmak gerekir.

9) Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Tulumlar

Zayıf ya da kıvrımlı vücut hiç fark etmez. Tulum tüm vücut tipleri için uygundur.

Tulum, silueti birleştirir ve uzatır. Ancak unutmamak gerekir ki doğru tulum modeli kalçalara değil, bel çevresine vurgu yapar.

10) Yüksek Bel Giyin

Boyunuz kısa ise her daim yüksek bel pantolon ve şortlar tercih etmeye çalışın. Çünkü düşük bel parçalar sizi daha da kısa gösterebilecek olan modellerdir. Bu yüzden de olduğunuzdan da kısa görünmemek için bu kurala dikkat etmelisiniz.

Yüksek belli pantolon, şort ya da kapri pantolonlar bacakları ve dolayısıyla vücudu da daha uzun gösterir. Ancak bu kural, etekler için geçerli değil.