Fırın Temizlemek için Pratik Çözümler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Fırın temizlemek için pratik bazı çözümler bulunmaktadır. Kullandığınız fırınları iş temizlemeye geldiğinde bir hayli meşaketli ve can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bunun önüne geçmek ve fırın temizlemeyi kolay hale getirmenin yollarını sizler için basit haliyle anlatmaya çalıştık. En lezzetli tarifleri yaptıktan sonra fırınınızın halini tahmin edebiliyoruz hanımlar 🙂 Şimdi sizlere fırın temizlemenin pratik yolunu paylaşacağız!

Fırında kek, börek, yemek yapmayı seviyorsanız fırınınız doğal olarak sık sık kirlenir. İçinde belki de en güzel yemekleri yaparken sıkılmazsınız ama temizliğine gelince biraz canınız sıkılabilir. İnatçı yağlar, yemeklerden taşan sular sizi biraz uğraştırabilir. Peki ya fırınlarda oluşan bu kirler nasıl temizlenecek? İşte açıklıyoruz hanımlar..

Fırın Temizlemenin Pratik Yolu

Gerekli malzemeler:

-Yarım su bardağı arap sabunu veya sıvı sabun

-1 buçuk su bardağı karbonat

-Yarım çay bardağı beyaz sirke veya normal elma sirkesi

-Su

Tüm malzemeleri bir kabın içine koyun ve iyice karıştırın. Malzemeler macun kıvamına geldiğinde artık fırın temizleme işlemine başlayabilirsiniz.

Hazırladığınız fırın temizleme ürününüzü fırının camlarına sürmeden diğer kısımlarına sürün. Fırın camlarınızı karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz. Fırın temizleme ürününü sürdüğünüz alanlarda ne kadar çok bekletirseniz o kadar iyi sonuç alırsınız. Son işlem olan temizliğini ise kutu içine su doldurup bez yardımıyla silebilirsiniz.