Ev Hanımları Boş Zamanlarında Nasıl Eğlenebilir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Her gün yeni bir filmin vizyona girmesinin yanı sıra artık dünyadaki tüm filmler internet aracılığıyla diğer ülkelerde de izlenebilmektedir. Hiç bilmediğiniz bir ülkede yayınlanan sevilen ya da sevilmeyen bir filmi izlemekte artık mümkün. Genel olarak Amerikan film ve dizileri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sevilmektedir. Film izlemeyi sevdiren aktörlerin yanı sıra Amerikan filmlerine harcanan bütçenin gerçekten hatrı sayılır derecede yüksek olmasının yanı sıra devletin birçok sokak, arazi ve devlet binasında film çekimlerine izin vermesi Amerikan filmlerinin görsel olarak iyi sahnelere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden Türk yapımı filmlerine Türkçe Düblajlı ABD yapımı filmler çok daha fazla izlenmektedir.

İnternetin gelişip yaygınlaşmasıyla birlikte artık evimizden film izleyebilir hale geldik. Birkaç yıl önce hayal olan yüksek kalitede film izlemenin günümüzde internet hızının artmasıyla birlikte çok daha mümkün hale gelmesi teknolojik gelişmeler açısından oldukça sevindirici. 480p kalitesinin bile bizler için yeterli olduğu günlerden 720p sonrasında 1080p yani full hd kalitesine kadar geçtik. Günümüz film izlemek isteyen ve monitör ya da televizyonu 4K teknolojisini destekleyenler film izleme keyfini kat kat yüksek kalitelerden yaşayabilmektedir. 4K filmlerin yüksek depolama alanı gerektirmesi ve bu kalitede film bulmanın zor olmasının yanı sıra internet hızlarının henüz bu teknolojiyi yaygınlaştıracak düzeyde olmamasından dolayı 4K film izleyenlerin sayısı oldukça sınırlı olmakla birlikte günümüzde en çok ilgi gören 1080p full hd film izleme keyfi en çok memnuniyet veren ve gerçek film izleme heyecanını yansıtan filmlerdendir.

Film izleyen gençlerimizin korku, macera, aşk filmleri ve komedi filmleri en çok talep görenler arasında yer almaktadır. Bu yüzden Türkçe Düblajlı olmak şartıyla izlenen bu kategorideki filmlerin imdb puanı çok yüksek olmayan filmlerinin bile ilgi gördüğünü söylemek mümkün. Yine Walking Dead, Game of Thrones, Prison Break gibi Amerikan dizilerinin Türkçe alt yazılı olarak izleyerek tiryakilik derecesinde yeni bölümlerini kaçırmayan gençlerimizin sayısı bir hayli fazla. Türk dizilerine göre oldukça farklı konu ve kalitelerde olan bu diziler yine ülkemiz dizi sektörünü geride bıraktığı için izleyici sayısı oldukça fazladır.