Yanmış Tencere Temizleme Yöntemleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tenceleri temizlemek en zor mutfak temizlik aşamalarından biridir. Hele birde tencerede yemek yanığı varsa iş biraz daha zor bir hal almış demektir. Diğer bulaşıkları bir şekilde temizler, en kötü bulaşık makinesine atar kurtuluruz. Ancak tencereleri böyle bir şey yapma imkanımız yok. Tencereleri temizlemeyi kolay hale getirmekte olan birçok bilgi mevcuttur. Elbette yanık tencereleri temizleme yöntemleri bir miktar daha farklı olabilmekle birlikte, bununda kolaylıkla yapılabileceği önerilerimiz bulunmaktadır. Şimdi yanmış bir tencere kısa sürede nasıl temizlenir bunu inceleyelim. Ev hanımlarının temizlerken en çok zorlandığı yanmış tencereleri kolaylıkla temizlemeye ne dersiniz hanımlar? Pratik Ev Yemekleri olarak derlediğimiz bu püf noktasını mutllaka denemenizi öneriyoruz 🙂 Mutfakta dişe dokunur bir faydamız olursa bize ne mutlu!

Ev hanımı olarak temizliğinde en çok zorlandığınız şeylerden biri kuşkusuz yanmış tencere ve tepsiler. Olan olmuş artık yapacak bir şey yok ama öyle ya da böyle temizlenmesi şart.

Peki ya yanmış tencere ve tavalarınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa size süper bir önerimiz var.

Yanmış tencerelerinizi kolaylıkla eski haline döndürmek için öyle saatlerce zamanınızı harcamanıza gerek yok. İşte yanmış tencere temizliğinin püf noktası..

Yanmış Tencereler Nasıl Temizlenir?

Gerekli malzemelerimiz:

1/2 su bardağı kabartma tozu

1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı

1 ya da 2 kaşık hidrojen peroksit ve sünger

Uygulanışı:

Bu malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın ve yanmış olan tencerenizin içine döküp yayın. Karışımı birkaç dakika tencerede beklettikten sonra bulaşık süngeri yardımıyla dairesel hareketlerle tencerenizi ovalayın. Tencerenizi duruladığınızda yanmış halinden eser kalmadığını göreceksiniz.