Hamilelikte Ruhunuzu Temiz Tutacak Öneriler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sağlık insanın doğumundan itibaren hatta anne karnındayken bile dikkat edilmesi gereken konulardandır. Sağlıklı bir bebeğin oluşumunu anne karnında günümüz imkanları ile hafta hafta, ay ay adım adım takip edebiliriz. Dünyaya sağlıklı bir bebek getirmek için elimizden ne geliyorsa yaparız ve gerek ruh halimizi düzelterek gerekirse yediğimiz içtiğimiz yiyeceklere dikkat ederek bebeğimizi korumaya çalışırız.

En önemlisi kendimize dikkat ederek ruhumuza neyin iyi geldiğini hamilelik döneminde belirleyip ona göre hamileliğimizi güzel geçirmek için yardım alabiliriz. Çeşitli spor türlerini yapabiliriz ve düzgün bir vücut ile rahat doğum yapabilmek için yine vitamin kullanmak yerine doğal yiyecekleri tercih edebiliriz. Ancak insanlar günümüzde doğal yiyeceklere zor ulaştıkları için daha çok vitamin kullanmayı tercih ediyorlar. Yine ruh sağlığımız bu dönemde hoşlandığımız şeyleri yapabiliriz. Müzik dinlemek hoşunuza gidiyorsa müzik dinleriz, spor yapabiliriz, gezmek, dolaşmak, yürümek hoşunuza gidiyorsa bunları yapabiliriz.

Dünyaya sağlıklı bir bebek getirebilmek için elimizden geleni yapmalıyız çünkü sağlıklı bir bebek sağlıklı bir çocuk ve yetişkinin oluşmasını sağlar. Hamilelik geçici bir süredir ve en güzel şekilde bunu değerlendirmeliyiz. Çoğu kadının hayatı boyunca anlattığı anıları vardır. Hamilelikle alakalı canı ne çektiyse onu yemek onu aramak gibi erkeklerin askerlik anıları kadınlarınsa hamilelik anıları hayatlarında önemli bir yere sahiptir.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -