Kısa Bot Nasıl Giyilir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kısa botlar 2019 sezonunun en gözde yeni trendleri arasında. Peki, bu bilekte biten botlar nasıl ve hangi kombinler ile giyilir? İşte yazımızın devamında bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

3 4

Kısa bot dendiğinde akıllara birçok farklı modelde çeşit gelmektedir. Fakat biz bu yazımızda daha çok bilekten biten botlar ya da bootie olarak bilinen botlar üzerinde duracağız. Bilekten biten botların şöyle bir eksi yönü vardır ki buna mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Bilekten kesik botlar bacak boyunuzu daha kısa göstermesinden ötürü boyunuzu olduğundan daha da kısa gösterecektir. Peki, gelelim bu botların boyunuzu hem kısa gösterip hem de bacaklarınızı kalın gösterme riskini ortadan nasıl kaldırabilirsiniz.

bootie-ve-beyaz-elbise

cizmeler-ve-botlar-nasil-giyilmeli2-640x640 bilekte-bot-modelleri-8

Genellikle kısa botlarla taytlar oldukça çok tercih edilmektedir. Taytınızı kesik botunuzun içine koyarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Eğer uzun boylu iseniz botunuzla aynı renkte olan bir taytı tercih edebilirsiniz. Bu bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Fakat kesinlikle tayt ve botunuzun arasında teninizin görünmesine müsaade etmeyin. Bu durum bacak boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine neden olur.

madewell-bot kisin-sort-nasil-giyilir1

Bunun yanı sıra tozluk veya çorapları da kombin olarak kullanabilirsiniz. Fakat bacak boyunuz kısa ise tozluklar sizi daha da kısa gösterecektir. Bu tarz tozlukları uzun bacaklı kişilerin tercih etmesi daha makul olacaktır. Bunun yanı sıra diz üstü çoraplar kullanarak etekle tercih edebilirsiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha canlı ve genç gösterecektir.

3879313774_14fecdbfef_o Rachel-Bilson

1