Gelin Saçı Nasıl Yapılmalı?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gelin adayları için giyecekleri gelinliği tamamlayacak olan aksesuarlar, ayakkabı ve tabii ki saç modelleri de oldukça önemli detaylar arasında. Gelin saçı denilince, pek çok modelden bahsedebiliriz: Atkuyruğu gelin saçı modelleri, çiçekli gelin saçı modelleri, firketeli gelin saçı modelleri, kısa gelin saçı modelleri, saç bantlı gelin saçı modelleri, taraklı gelin saçı modelleri, taşlı gelin saçı modelleri, tokalı ve uzun gelin saçı modelleri bu modellerden sadece bazıları. Gelin saçı modeline karar verirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biri, giyeceğiniz gelinliğin yakası. Örneğin, giyeceğiniz gelinliğin yakası kapalı ya da hâkim yakaysa, öncelikle gelin topuzu gibi saç modellerinin yanı sıra, arkadan toplanmış saç modellerini ya da toplu firketeli bir saç modeli deneyebilirsiniz.

straplez-karmasik-yan-topuz uzun-kollu-v-yaka

Genellikle açık V yakalı modeller içinse, yandan toplanmış saç modellerinin oldukça ideal modeller olduklarını da belirtelim. Bununla beraber, gelinliğinizin duvağı varsa, yandan toplanmış saç modelini kullanamayacağınızı da bilmelisiniz. Sırt dekolteli gelinlik modelleri içinse, ense topuzu yapılmış saç modellerini deneyebilirsiniz. Kayık yaka gelinlik modelleri içinse, tek tarafını firketeler ile hareketlendirdiğiniz topuz saç modelleri de oldukça göz alıcı. Eğer saçınız kısaysa dalgalı, gelin tokası kullanılan veya taç takarak yapılan modelleri de görmenizde fayda var. Gelin adaylarının tercih edebileceği en güzel saç modellerinden biri de, örgü gelin saç modelleri. Her modelde gelinlikle rahatlıkla kullanılabilen örgü saç modellerini dağınık veya topuzlarınızla beraber kullanabilirsiniz.

eski-yunan-tarzi-yari-toplu fransiz-topuzu asimetrik-gelinlik-ziplayan-at-kuyrugu bol-bluz-kizircik-ense kare-yaka-dusuk-topuz