Kilo Almamak için Ne Yapmak Gerekir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kahvaltıya Önem Vermelisiniz

Oldukça klişe olacak ancak diyet kuralları arasında ilk sırada krallar gibi yapılacak bir kahvaltı gelmektedir. Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak tüm gün boyunca metabolizmanın daha hızlı çalışmasını ve tükettiklerinizi daha hızlı sindirmenizi, yakmanızı sağlar. Kahvaltıyı kaliteli yapmak gün içinde gerçekleştireceğiniz enerji kayıplarını da yeniden kazanmanızı sağlar.

Egzersiz Zamanına Dikkat Edin

Diyet kurallarından önemli bir tanesi de egzersizi ne zaman yaptığınızdır. Örneğin yapabilirseniz her öğünden sonra yarım saat yürümelisiniz. Bununla birlikte adet döneminden iki hafta öncesinde gerçekleştireceğiniz egzersizlerde normalden 2 kat fazla yağ yakabilirsiniz.

Stresten Uzak Durun

Diyet yaptığınız dönemlerde stres ve yorgunluktan uzak bir hayat sürmeniz daha kolay ve hızlı kilo vermenizi sağlar. Özellikle stres, hormonları tetikler ve daha çok yemenize neden olur. Stres olduğunuzda daha kırılgan bir yapıya girerek kendinizi yemeğe verebilir ve adeta yemeğe sığınarak mutlu olmaya çalışabilirsiniz. Siz bunu ne kadar inkar etsenizde ruh haliniz sizi otomatik olarak streslendiğinizde bu durumdan yiyerek kurtulmaya itmektedir.

Hareketli Bir Yaşama Sahip Olmalısınız

Kilo almanın en büyük nedenleri başında hareketsiz bir yaşam gelmektedir. Özellikle masa başında çalışmakta olanlar, ev hanımları ve gününün bir çoğunu oturarak geçirmekte olan kişilerin kilo alma olasılığı çok daha fazla olmaktadır. Bunun en büyük nedeni yediklerinizi yakamadığınız için kısa sürede yağa dönüşmesine sebep olmasıdır.