Mutfakta Kilo Vermenin Yolları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mutfağımızda neler varsa onları yer, buna bağlı olarak da zayıflar veya kilo alırız. Bu sebeple, aslında kilo mutfakta verilir. Sizlere, akıllıca seçimler yaparak zorlanmadan zayıflamanızı sağlayacak mutfakta kilo vermenin yollarını açıklıyoruz.

Ne kadar azsa o kadar iyidir

Yemekleri bir öğün için hazırlarsanız, o yemekleri bir seferde bitirmeye çalışmak kaçınılmaz olur. Oysaki yemekleri bir öğünden fazlası için yetecek miktarda hazırlarsanız, sonra ziyan olmayacağını bilir ve saklama kaplarına koyup saklayabilirsiniz. Sakladığınız bu yiyecekleri de ertesi gün yiyebilir, ara öğün olarak yemek üzere işe götürebilir veya farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. instagram takipçi satın al

Faydalı besinler en önde dursun.

Meyveleri buzdolabındaki en göze çarpan ve kolay erişilebilir yere koyun. Buzdolabını açtığımızda, gözümüze ilk çarpan yiyecekleri seçme olasılığımız çok yüksektir. En görünür yerlere en sağlıklı yiyecekleri koyarsanız, bunları seçme ihtimaliniz de daha yüksek olur. Meyveleri önceden yıkayıp, dilimleyip kaplara da koyarsanız çok daha erişilebilir olacaklardır.

Saklama kaplarına salata doldurun

Salatalar, daha az yemek ve sağlıklı beslenmek açısından çok faydalıdır. Salatada kullanılan yeşillikler ve diğer malzemeler sağlığa çok faydalı olduğu gibi, doyurucu ve düşük kalorilidir. Bu yüzden yemeklerden önce salata yemek kilo vermenize ve sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır. Ama her akşam salata hazırlamaya üşenebilirsiniz. Bunun için en iyisi, hafta başında bol miktarda malzemeyi hazırlayıp kaplarda saklamaktır. Böylece tek yapmanız gereken; istediğinizi malzemeleri karıştırıp üzerine biraz sirke veya limon eklemek olacaktır.

Kalorisini bilerek yiyin

Yemeklere koyduğunuz malzemelerin miktarını bilmek yemeğin veya yediklerinizin toplam kalorisini bilmek için gereklidir. Elinizin altında ölçekler ve ölçme kapları hazır hâlde olursa bu anlamda işiniz çok kolaylaşır. Aslında en iyisi dijital bir mutfak tartısı almaktır. Böylece yediğiniz veya yemeklere eklediğiniz besinleri gramı gramına tartabilir ve yemeklerden aldığınız kalorileri çok hassas bir şekilde hesaplayabilirsiniz.