Batman ve Süperman Rekabeti Sürüyor

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yapımını Warner Bros’un üstlendiği Zack Snyder’in yönetmenliğini yaptığı ve ülkemizde de merakla beklenen fantastik, macera ve aksiyon filmi Batman ve Superman 25 Mart 2016 tarihinde meraklılarına sunulacak. Baş rollerini Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg ve Gal Gadot’un paylaştıkları film, 2013 yılında vizyona giren Çelik Adam’ın devam filmi niteliğini taşıyor. Batman ve Superman’ın karşı karşıya geldikleri yapım, DC Comics’in iki karakterini bir filmde buluştururken, yapım tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilgi ve merakla beklenen filmler arasında. Dolayısıyla siz de kaliteli ve full olarak Batman ve Superman izleyebilir ve keyifli sinema zamanları yaşayabilirsiniz.

Yapımda iki kahraman önce karşı karşıya gelecek, Batman, Süperman’ın meydana getirdiği yıkıma müdahale edecekken, dünyayı tehdit eden daha güçlü bir düşman iki kahramanı yeniden yan yana getirecek. Çekimlerine 2013 yılında başlanan film 2014 yılında son bulurken Amerika’da 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecekti. Ancak aynı dönemde Star Wars filminin de vizyonda yer alması nedeni ile vizyon tarihi ertelenirken, konuya ilişkin yapımcı ya da yönetmenden bir açıklama yapılmadı.

Filmde yer altı suçlularını temizlemeye yemin etmiş maskeli milyarder Batman yani Bruce Wayne’yi Ben Affleck canlandırırken, The Dailt Planet gazetesinde çalışan ve Süperman takma adı ile dünyayı koruyan, Kryptonian gezegeninden gelmiş olan Clark Kent karakterini Henry Cavill canlandırıyor. Amy Adams, Lois Lane ise Daily Planet gazetesinde haberci rolünü canlandırırken yine Clark Kent’in ilgisine aşık kadını canlandırmayı sürdürüyor. Süperman’i yenmek isteyen Lex Luthor rolünde Jesse Eisenberg görülürken, Clark Kent’i evlat edinmiş olan anne rolünü de Diane Lane canlandırıyor.

Batman ve Superman Adaletin Şafağı izleyeceğiniz film Ben Affleck çizgi roman uyarlaması olan bir filmde ikinci kez kahraman rolü ile karşımıza çıkıyor. İlk kez 2003 yılında Korkusuz adlı filmde karşımıza çıkan ünlü oyuncu ilk önce Batman rolü için çok da istekli olmasa da, kendisini zinde hissetmediğini ancak sonra yönetmenin fikri ve senaryosu gösterdiğini, bundan sonra da harika bir film ortaya çıkacağı düşüncesi ile kabul ettiğini söylemişti.