Akıllı Cep Telefonu Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Akıllı cep telefonları seçimi yaparken herkesin kendine göre farklı bir kriteri olabiliyor. Kimi kişiler için marka önemli olurken, kimileri hız ve görüntü kapasitesinin yüksek olmasını önemsiyor. Başta bayanlar olmak üzere birçok kişi dış tasarım ve gövde kalitesinide önemsemektedir. Akıllı cep telefonu üretmekte olan şirketler tüm bu özellikleri tek bir telefonda toplamak için çabalamakta ve talebe göre müşterilerinin beğenisine sunmak üzere sürekli yeni modeller geliştirmektedir. İlginizi çekebilecek en iyi akıllı cep telefonu modellerinden bazılarını sizler için araştırdık ve bu akıllı cep telefonlarının özelliklerini sizlere sunduk.

iPhone 7

Apple firmasının ürettiği yeni İphone akıllı telefon modeli için 2016 yılında yepyeni bir tasarım seçtiğinizi görebiliyoruz. İphone 7 akıllı cep telefonunda parmak izi okuyucu özelliğinin yanı sıra yüksek çözünürlükte kamera ve hızlı şarj edilebilme özelliğiyle kullanıcıların ilgi odağı haline gelecek akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Galaxy S7

Samsung uygun fiyatlarda birçok farklı özelliği akıllı telefonlarıyla sunmasının yanı sıra Galaxy S7 akıllı telefonuyla da oldukça iddialı olduğunu gösteriyor. Galaxy s7 hızlı şarjın yanı sıra kablosuz şarj olabilme özelliği ve 16 megapiksel kamerasıyla yüksek çözünürlüklerde fotoğraf çekebilme ve video kayıt özelliğiyle adeta kaliteli bir fotoğraf makinesinden farksız olduğun gösteriyor.

Galaxy Note 6

Samsung Galaxy Note kullanıcıları telefonu aynı zamanda tablet gibi kullanmayı seven geniş ekran isteyen kullanıcıları hedef almaktadır. Galaxy Note 6 yine Galaxy s7 özelliklerine benzer özellikler taşımakla birlikte farklı ve şık bir tasarıma sahip olmasıyla beğeni topluyor. Galaxy Note 6 Exynos 8890 ve Snapdragon 820 işlemciye sahip.

LG G5

Akıllı cep telefonu modelleriyle farklılık yaratmaya devam eden LG, G5 modeliyle ilk defa metal kasa kullanımı yapacak. LG G5 akıllı cep telefonunun bir önceki modellerinden biri olan LG V10 ile benzer oldupunu söylemek mümkün. LG G5 5.5 inç ekran boyutlarına sahip olmasının yanı sıra en önemli özelliklerinden biri 21 Megapiksel kamerayla gelmesidir.

Sony Xperia Z6

Sony eskiden bu yana kalite ve tasarıma verdiği önemi bozmadan devam etmekte kararlı görünüyor. Sony Xperia Z6 modelinde ekranı ince çevçeveden oluşmakta olan Sony Xperia Z6 bir önceki modeli Z5 ile benzerdir. Snapdragon 820 işlemci ve rakiplerinden geri kalmayan 4 GB lık Ram’iyle Sony Xperia Z6 hem görüntü anlamında, hem özellikleriyle, hem de kalitesinden ödün vermeyen bir akıllı telefon olmasıyla yine zirveye oynayacak gibi görünüyor.