Yeni Diyet Listeleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Özellikle yaz sezonunun gelmesi ile birlikte insanlar yaza daha fit girmek istiyorlar. Bu kapsamda da çeşitli diyet ve spor programları konuşulmaya başlanırken uzman kişiler tarafından hazırlanan kişiye özel diyet ve spor programları sayesinde fazla kilolardan kurtularak daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kelechi Opara diyeti de özellikle son zamanlarda daha çok konuşulmaya başlanmış ünlü bir fitness ve diyet programıdır.

Kelechi Opara’nın ünlü fitness programlarının yanı sıra hazırladığı diyet programları da insanlara çok faydalı olmaktadır. Bu diyet programında özellikle protein ve karbonhidratın çok fazla olması vücut için önemli etkiler yaratmaktadır. Bu özel diyette açılış öğününde ilk olarak 1 adet elma, 3 yumurta ve 1 dilim buğday ekmeği önerilmektedir. Ayrıca bu diyette yumurta besinlerinden yaklaşık 12 gram kadar vücut için ihtiyacınız olan yağı alabilirsiniz.

Bir sonraki öğünde ise 5 parça tavuk but veya tavuk göğsü yemeği yer almaktadır. Besin değeri bakımından bu diyette tavuk oldukça önemlidir. Özellikle içeriğinde 38 gram protein bulunmaktadır ki bu da çok zengin ve önemli bir protein değeridir. Bir sonraki öğünde de tavuk 1 tane daha arttırılarak 6’ya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra 1 adet ilave olarak patates tüketilmesi mecburidir. Son öğün olarak ise 6 parça tavuk but ya da tavuk göğsünün yanında esmer pirinçten yapılan bir pirinç pilavı yenilmesi gereklidir. Bu özel diyet programında az kalori çok protein ile hızlı ve sağlıklı kilo verme amaçlanmaktadır.