Gözleri Daha Büyük Göstermenin Yolları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gözlerdeki derin ifadeyi ortaya çıkarmak için göz makyajını doğru ve özenli bir şekilde yapmak çok önemli. Daha büyük gözlerin ise daha derin anlamlar ifade ettiğini söylemeye ise artık gerek yok. Bu nedenle de gözlerinin daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlamak isteyen kadınlar aşağıda sıralayacağımız birkaç maddeyi uygulayarak istedikleri makyaj şekline kolaylıkla ulaşabilirler.

gozleri-buyuk-gosteren-makyaj

Göz makyajının en önemli noktası tabii ki uzun kirpikler. Bu nedenle de badem yağı, argan yağı gibi bakım yağlarını ya da vazelini düzenli şekilde kullanarak kirpik bakımını ihmal etmeden yapmak gerekiyor. Bu noktayı hatırlattıktan sonra iri göz makyajının yapılışına geçebiliriz:

gozleri-daha-buyuk-gostermek-isin-kirriklerinizi-asasak-sekilde-maskara-surun-400h242_154d97d8eac43b

Öncelikle kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı yardımıyla güzelce kıvırın. (Bu işlemi yaparken kirpiklerinize zarar vermemeye de dikkat edin.) Bir sonraki aşamada ise rimelinizi kirpiklerinize bastırmadan uygulayın.

wpid-unnamed

Gözleri daha büyük gösterecek makyajın ikinci adımı ise gözlerinize uyguladığınız eyeliner’ı fırça yardımıyla dağıtmak olacak. 3. adımda ise gözlerinizi daha aydınlık göstermek için göz pınarlarınıza doğru uygulayacağınız aydınlatıcı var. Üstelik gözlerinizin etrafına uygulayacağınız aydınlatıcı sayesinde yorgun görünümünü de ortadan kolayca kaldırabilirsiniz.

image16

Çarpıcı bir göz makyajının olmazsa olmazlarından biri de, gür ve doğal görünen kaşlar. Bu nedenle de, kaşlarınızın daha gür ve doğal bir görünüm sağlaması için siyah kalem yardımıyla belirginleştirebilirsiniz. Gelelim çarpıcı ve güzel bir göz makyajı yapabilmek için uygulanması gereken son adıma: Göz içine çekeceğiniz nude renk tonlarında beyaz renk bir göz kalemi sayesinde hem gözlerinizin daha iri ve çarpıcı görünmesini sağlayacak, hem de yorgun bir yüz ifadesinden de kurtulmuş olacaksınız.

Lfft20_mf6554617 kapakgozleri-buyuk-gostermek

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -