Zerdeçal ile Zayıflama

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Aynadaki görüntünüzden memnun değil misiniz? İki ay önce giydiğiniz kıyafeti bugün giyemiyor musunuz? Yere düşen yüzüğünüzü almakta güçlük mü çekiyorsunuz? Bu sorunun çözümü aslında çok basit. Zayıflamak ya da ideal kiloya ulaşmak isteyenler, karbonhidrat miktarını azaltabilir. Aynı zamanda da toz zerdeçal ile kısa sürede etkili sonuçlar elde edebilirler.

Zerdeçal ile zayıflama yorumları %90 olumlu geri dönüş almıştır. Siz de hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, mutlaka zerdeçal kullanın.

İster içme suyunuza, ister yoğurdunuza karıştırıp tüketebileceğiniz bu karışım sayesinde çok hızlı kilo verebilirsiniz.

Altın Yoğurt ile zayıflama

Bir sürü diyet denediniz, yürüyüşler yaptınız ancak kilo veremiyor musunuz? En sevdiğiniz kotunuzu giyemiyor musunuz? Altın yoğurt tarifiyle bu dertler artık tarih oluyor.

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz hatta marketlerde de yer alan altın yoğurt yapımı aslında çok kolay.

Altın Yoğurt Tarifi

Birer çay kaşığı kadar zerdeçal, zencefil, tarçın ve yağsız yoğurt ile zayıflama yorumları aslında altın yoğurt ile zayıflama yorumlarıdır.

Sayılan ve toz halinde olan baharatları, 8 yemek kaşığı yoğurdun içine koyun. Karıştırdıktan sonra, 3 öğün boyunca bu karışımı tüketin.

Zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken nokta, yemeklerden en az 1-2 saat önce aç karınla bu karışımı tüketmektir. Bu sayede 1 haftada 4 kilo vermeniz mümkündür.

Zerdeçalın Yararları

Sadece yoğurda değil yemeklere de katılan zerdeçalın saymakla bitmeyen faydaları vardır.

Karaciğerin temizliğinde büyük rol oynayan zerdeçal, Alzheimer’dan da korumaktadır. Aynı zamanda da içinde serotonin yani mutluluk hormonu vardır. Bu sayede, depresyona girmezsiniz ve daha iyi hissedersiniz.

Metabolizma hızlandıran bu baharat sayesinde gaz sancılarınızdan da kurtulabilirsiniz. 1 haftada kullanacağınız miktar, yedi tatlı kaşığından fazla olmamalıdır.

Zerdeçal Maskesi

Cilde de olumlu etkileri bulunan zerdeçal maskesi çok kolaydır. Sivilce ve kızarıklıklara iyi gelen ve cildi nemlendiren bu maske için 1 çay kaşığı zerdeçal, 2 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal yeterlidir.

Bu malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde direkt uygulayabilirsiniz. Ancak, zerdeçal renk verdiği için bu maskeyi yaptıktan sonra yüzünüz birkaç gün turuncu olabilir. Buna dikkat ederek, evde olduğunuz günlerde bu maskeyi uygulayın ve cilt problemlerinizden kurtulun.

Zerdeçalın Zararları

Zerdeçal çok faydalı bir baharat türü olmasına rağmen fazla kullanıldığında bazı olumsuzluklara sebep olabilir.

Demir eksikliği yaşayan bireyler, tüketim miktarına dikkat etmelidir. Kan basıncıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, sebebi zerdeçal olabilir.

Ülser, gastrit, mide fıtığı olan bireyler zerdeçal kullanımını oldukça azaltmalıdır. Baharatlar midesi rahatsız olan bireylere oldukça dokunur. Bu nedenle, mideniz ağrıyorsa nedeni bu baharatı kullanmak olabilir.

Kan şekerini düşüren bu baharat, zayıflamak isteyen ancak diyabet ilacı kullananların bir seçeneği olmamalıdır. Vücut işleyişinde diyabet riski oluşturabilir.

Ağrısını çektiğiniz böbrek taşlarınızı arttırabilir ve kalsiyumla etkileşime giren zerdeçal, vücutta yan etki yapabilir.