Satılık Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Günümüz şartlarında alınan en önemli kararlardan bir tanesi ev almaktır. Özellikle bütçe için büyük önem kazanan konut yatırımında bulunmadan önce birçok şeye dikkat etmek gerekmektedir. Sizin ev almadan önce kafanızda yer eden bütün sorunlara Çandarlı emlakbirçok cevaplarda bulunmaktadır. Peki, her şeye rağmen ev almadan önce nelere dikkat etmek gerekir? İşte bu sorunun ve daha fazlasının cevabını Candarlidenizemlak.com adresini ziyaret ederek rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

En Önemli Püf Noktalar

Bizler ev almadan önce ilk olarak bütçenizi ne kadar yükseltebileceğinizi bilmeliyiz. Bunu bildikten sonra arama yapmamız daha kolay olacaktır. Arama sonucunda seçmiş olduğumuz evin, özellikle kredi açısından bize uygun olup olmadığını araştırmalıyız ve en önemlisi de bizden istenen fiyatın piyasada yer alan değerini bilmeliyiz. Böylelikle zararlı mı yoksa karlı bir durumda olup olmadığımızı anlamış oluruz.
Bunlardan sonraki en önemli noktalardan bir tanesi ise, evin haciz ya da ipotek gibi kayıtlarının olup olmadığıdır. Aynı zamanda sağlıklı yaşamak açısından evin rutubet durumunu da bilmek bizler için büyük önem arz etmektedir. Son olarak ise, evin konumunun ulaşıma uygun olup olmadığını gözlemlemek gerekmektedir. Sonuçta ulaşım bizler için vazgeçilmez bir nimettir. Bu konuda bizlere Çandarlı emlakçı danışmanları yardımcı olabilir ve almak istediğimiz ev modeline göre sizlere yön sağlayabilir.

Konut Başvurusunda Önemli Hususlar

Seçmiş olduğumuz evin banka tarafından sağladığı kredi seçeneklerini muhakkak incelemeliyiz. Aslında bu esnada Çandarlı emlakçılar ile danışılarak yola çıkılırsa istenilen bilgiye daha rahat ulaşılabilir. Ardından ödeme planımızı kendi maddi imkanlarımıza göre uyabilecek şekilde seçmeliyiz. Ödeme imkanında rahatlık sağlamak amacıyla otomatik ödeme ya da kredi kartı ile ödeme olup olmadığını öğrenmemiz bizim rahatlamamız açısından oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Tabu İşlemlerinde Önemli Noktalar

Tabuya gitmeden önce gerekli olan evrakları bir kenara not etmeli ve tapu günü evraklarımız eksiksiz olacak şekilde tapuya gitmeliyiz. Tapuyu alırken evi almış olduğumuz fiyat üzerinden söylemeyi unutmamalıyız. Aynı zamanda tabu harcını kimin ödeyeceğini konuşmadan tapu işlemlerine başvuruda bulunmamayı aklımızdan çıkarmamalıyız.

Kaynak : Candarlidenizemlak.com


error: Kopyalanması Yasaktır!