Murda Kimdir?

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Şarkılarını sık sık dinlediğimiz Murda son dönemde popüler olan Türk – Hollandalı rapçilerdendir. Aynı zamanda söz yazarı olarak bilinen Murda kimdir? Müzik kariyeri ve hayatı hakkında ayrıntılı bilgiler nelerdir? bunları sizlerle paylaşacağız.

Murda 30 ocak 1984 yılında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde dünyaya gelen Murda’nın gerçek adı Önder Doğan’dır. Sahne adı ve şarkıcı kimliğiyle Murda olarak bilinen  Türk-Hollandalı rapçi aynı zamanda şarkıları kadar söz yazarlığıyla da popüler bir isimdir. Bir süre İspanya’nın Madrid şehrinde yaşantısını devam ettiren Murda Hollanda’ya dönerek ilk albümünü 2008 senesinde çıkararak Hollanda’da ünlü Hip hop şarkıcılarıyla beraber çalışma fırsatı bulmuştur. Youtube’da tanıştığı ünlü fenomen Ezhel sayesinde kariyerini Türkiye’de sürdürme kararı vermiştir.

Murda’nın “Aya” adlı şarkısı Youtube’da oldukça fazla izlenme yakalanmıştır. Youtube’da 140 milyon izlenme yakalayan Murda, Ezhel ile birlikte “Bi’ Sonraki Hayatımda Gel” adlı şarkısını ve “Made in Turkey” adlı şarkılarıyla kariyerini sürdürmektedir. Murda Tüm Şarkıların indir adresinden Murda’ya ait en yeni şarkıları ve tüm şarkıları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yine en çok sevilen ve aranan şarkısı olan Murda feat Ezhel-Aya indir şarkısını ilgili adresten indirme şansına sahipsiniz. Oldukça güzel ve başarılı işler çıkaran Murda’nın Ezhel ile birlikte yaptığı şarkıları mutlaka dinlemelisiniz. Murda ve diğer tüm şarkıcılara ait indirme linklerini sitemizden ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Kaynak: https://enyenimp3indir.net/