Her Hastaya İmplant Uygulanabilir Mi?

   2021 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İmplant genel olarak sabit bir genişliğe sahip olan ve yüksekliğe sahip olan vidalara denir. Bu neden ile diş yaptırmak isteyene İmplant  diş tedavisi yapılması uygun olmaktadır. Fakat kemik yapısının tedaviye uygunluğu önemlidir. Yani kemik yapısının implantları taşıması gerekmektedir. Kapasiteye, genişliğe ve yüksekliğe sahip olarak uygun olması gereklidir. Yoksa vida yapımı yapılmamaktadır.

Eğer hasta implant diş tedavisi görmek isteyip kemik yapısı tedaviye uygun ise, bu işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Fakat kişinin çenesinde ki kemiğin yetersiz olması, kemik ekleme ve yumuşak greftleme gibi ek teknikler kullanılarak İmplant diş tedavisine uygun hale getirilmektedir. Bu tedavi her yaş aralığı için uygulanmaktadır. Fakat ergenlik çağında ki gençler gelişimini tamamlamadıkları için, implant yapımı yapılmamaktadır. İzmir diş doktoru seçiminde mutlaka yasal hizmet veren yerleri seçmeye özen gösterin.

İmplant Yapılırken Ağrı Olur Mu?

İmplant işlemi yapılırken, ilk önce hastaya anestezi yapılmaktadırİmplant diş yapılırken herhangi bir ağrı söz konusuna mahal vermemek gerekmektedir. Fakat anestezinin geçmesin ile ağrı olma durumu ortaya çıkmaktadır. Ancak ağrı olduğu zamanlar doktorunuzun önerdiğini ağrı kesici ilaçları kullanarak rahatlayabilirsiniz. İmplant uygulaması hastanın anestezi sonrası hissettiği ağrı normal diş çekimi sonrasında oluşan ağrı ile aynı olmaktadır. Diş dolgusu İzmir hizmet içeriği ile sağlıklı dişlere kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Genelde diş olmayan tarafta implant yapılabilirlik derecesi olduğundan ortaya çıkar. Hastaya yapılan diş gülen dişler ile farkınız fark edilecektir. Bu size ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Türkiye’de  impalant diş  konusunda önemli adımlar atan http://implantdispoliklinigi.com/ adresi size profesyonel bir destek sunacaktır.

 


error: Kopyalanması Yasaktır!