Mobil İnternet Hızını En Çok Neler Yavaşlatır?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Türkiye’de mobil İnternet hızının yavaş olmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler ise kalıcı veya geçici sebepler olarak sıralanabilir. Bütün sebeplerinde yine aynı oranda kalıcı veya geçici çözüm yolları bulunmaktadır. İnternet hızınızı etkileyen başlıca unsurlar arasında devletin uygulamış olduğu bazı politikalar, bulunduğunuz çevrenin alt yapı sistemleri, cihazınıza indirmiş olduğunuz çeşitli uygulamalar gibi belli başlı faktörler hızınızı etkiler. Hızınızı anlayabilmek için sanal alemdeki çeşitli speed test uygulamalarını kullanabilirsiniz. Hız testlerinin doğruluk payı oldukça yüksektir. Bunun için birçok firma kendi çapında sizlere hizmet sağlamaktadır. Bu firmalardan birisi de online olarak hız testinizi kontrol edebileceğiniz www.hiztesti.online adresidir.

Hız Testi Nasıl Yapılmaktadır?

Sitenin sizlere sağlamış olduğu hizmetten faydalanabilmek için İnternet kullandığınız cihazınızın IP numarasına hakim olmanız gerekmektedir.
1Gig Fiber Internet Speed Test
yöntemiyle birlikte otomatik olarak hiçbir uygulama indirmeden cihazınızın hız kalitesini kontrol edebilirsiniz. Buradan sizin adresinizde bulunan İnternet ağının hesaplanması sağlanacaktır. Ayrıca hızınızı test ettiğini sonucunda bazı akademik terimleri de tercüme etmeniz gereklidir. Bu terimleri tercüme edebilmek için yine bir dizi araştırma yapmanız gereklidir. Buradan kolay bir şekilde İnternet hızınız ile alakalı bilgi alabilirsiniz ve hızınızı etkileyen faktörleri ortadan kaldırdıktan sonra daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Mobil hatlar hızı etkiler mi?

Hız testinin etkileyicilerinden birisi de mobil hatlar olmaktadır. Mobil hatlar içerisinde Fusion FTTN X2 Internet Speed Test yaparak bu hat için bilgi alabilirsiniz. Mobil cihazlar kurulmuş alt yapıları sayesinde sizlere hızları konusunda daha doğru bilgiler verecektir. Güçlü ve sistemli bir alt yapı ve kaliteli hizmet veren telefon sim hatları firmaları İnternet kaliteleri de aynı oranda güçlü olacaktır. Hız testi online sitesinden de mobil hattınıza uygun olan hız testlerini deneyip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Vodafone firmasının İnternet hızı telefonda, tablette veya bilgisayarınızda farklılık gösterme olasılığı yoktur. Her cihazda da aynı sonuçları sizlere gösterecektir. Bunun yanında mobil hatlar üzerinden İnternete bağlanan cihaz sayısı arttıkça İnternet hız kalitesi de değişiklik gösterecektir. Bu yüzden İnternet hızı konusunda sorun yaşamamak için oldukça az cihaz giriş yapmalı ve İnternet kalitesi sağlıklı olan bir mobil cihaz firması tercih edilmelidir.

Sonuçlar Kesin Midir?

Hız testi sonuçları firmanın adresinden sağlandığı takdirde kesin olacaktır. Hız testinde herhangi bir yanılma payı bulunmamaktadır. Bunun dışında en uygun verileri elde edebilmek için sizlere sorulan soruları da doğru bir şekilde yanıtlamanız gereklidir. Burada sorulan en önemli soru ise İnternet bağladığınız cihazın IP numarası olacaktır. Bu numara sizin İnternet kalitenizi ortaya çıkaracaktır. Hız testi konusunda bulunan birçok firmadan hız testi online firmasını tercih etmeniz veya aklınıza takılan bazı sorunlar hakkında daha detaylı bilgi almanız için yukarıda bulunan adresten iletişime geçip daha kaliteli bilgiler alabilirsiniz.

Kaynak : Onspeedtest.com


error: Kopyalanması Yasaktır!