İstanbul’da En İyi Kalıcı Kaş Kontürü

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kaşlarınızı hiç olmadığı gibi kusursuz bir şekilde şekillendiren, güzelliğinize güzellik katmak üzere yola çıkan ve zahmetsizce daima bakımlı görünmenize ön ayak ola kalıcı kaş kontürü, son zamanların en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Her gün dört dörtlük görünen, sanki yeni alınmış ve şekillendirilmiş hissi veren kaşlara sahip olabilmek için ünlüler dahil pek çok kesimin başvurduğu bir kalıcı makyaj tekniğidir, kaş kontürü. Kalıcı kaş kontürü uygulamaları yalnızca yüz hatlarınızı en güzel ve natürel hali ile ortaya çıkartmakla kalmaz, aynı zamanda adeta kalem ile çizilmiş gibi bir çerçeve oluşturarak yüz güzelliğinizin ortaya çıkmasına fırsat tanır. Hele ki işinin ehli bir kalıcı makyaj uzmanının elinden çıktı mı, kalıcı kaş kontürü uygulamasının size “Bu zamana kadar neden daha önce yaptırmamışım ki?” dedirtecek tatmin seviyesinde olduğunu söylemek hiç de iddialı olmaz.

Pekiyi gerçekten de ah dedirtecek bir kalıcı kaş kontürü uygulamasını ve bu uygulamayı bu denli mükemmel yapabilecek bir kalıcı makyaj uzmanı nereden bulunur? İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve Avrupa yakasının en başarılı, en ünlü, en işinin ehli kalıcı makyaj uzmanını arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Aylin Çetinkaya, her gün ünlü simalar tarafından ziyaret edilen profesyonel kalıcı makyaj stüdyosunda başta kalıcı kaş kontürü olmak üzere pek çok farklı kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştiriyor. Mikropigmentasyon, microblading ve kıl tekniği olmak üzere çeşitli kalıcı kaş kontürü uygulamalarını profesyonel eli ile yapan Aylin Çetinkaya, İstanbul’un en iyilerinden biri olmanın gurur ile yıllardır siz müşterilerine hizmet veriyor.

Kalıcı Kaş Kontürü Nedir?

Söz konusu göz makyajı olduğu zaman kaşlarımız, kusursuz bir göz makyajının ayrılmaz bir parçasıdır. Kimisi kaşlarını kendisi şekillendirmeyi, almayı ve onlara istediği biçimi vermeyi tercih ederken, kimisi kalıcı kaş kontürü gibi kalıcı makyaj uygulamalarından destek almayı seçiyor. Bununla birlikte kimisinin doğuştan gür, kalın ve elle çizilmişçesine güzel kaşları varken kimisi bu mükemmellikte kaşlara erişebilmek için profesyonel desteğe ihtiyaç duyabiliyor. Bu gibi durumlarda devreye giren kalıcı kaş kontürü, en kaba tanımı ile kişinin kaşlarına yapılan bir kalıcı makyaj işlemi olarak karşımıza çıkıyor.

Kaş kontürü, çoğu zaman kaş dövmesi kavramı ile karıştırılıyor ve kaş kontürünün aslında bir dövme olduğu yanılgısı yaygınlaşmaya devam ediyor. Söz konusu kaş kontürü olduğu zaman kesinlikle dövme mantığından farklı bir uygulama olduğunu belirtmek şart hale geliyor; zira dövme derinin 5-6 katman derinine inen ve ömür boyu kalıcılık gösteren bir uygulama iken kalıcı kaş kontürü kişinin derisinin ilk katmanına yerleştirilen organik boya pigmentlerinden meydana geliyor. Kalıcı kaş kontürü, İstanbul’un en iyi kalıcı kaş kontürü uzmanları tarafından yapıldığı zaman bile kişiye maksimum 3 yıllık bir kullanım vaat ediyor. Bu yüzden de kalıcı kaş kontürü ile kaş dövmesini ya da doğrudan dövmeyi kıyaslamak pek doğru olmuyor.

Kaş Kontürü Teknikleri Nelerdir?

Kaş kontürü, mikropigmentasyon ve microblading olmak üzere iki farklı yöntemle yapılıyor. Başarılı bir kaş kontürü uygulaması, her iki yöntem de kullanıldığı takdirde kişinin tam olarak istediği bir kaş tasarımın ona verebilmekten geçiyor. Mikropigmentasyon ile microblading kaş kontürü tekniklerinin arasındaki en temel fark ise her iki işlem arasında kullanılan cihazdan kaynaklanıyor. Mikropigmentasyonda özel bir mikropigmentasyon cihazı kullanılırken microblading yönteminde ucunda özel iğneleri bulunan bir microblading kalemi kullanılıyor. Hangi yöntemin daha iyi olduğu konusundaki tartışmalar süredursun; her ikisini de tercih eden ve sonuçlardan memnun bir şekilde ayrılan kişi sayısı oldukça fazla. Hangi yöntemin kişiye daha uygun olacağı profesyonel bir bakış açısı ile belirlenebiliyor dememiz mümkün.

Kalıcı Kaş Kontürü Avantajları Nelerdir?

Seçeceğiniz yöntem ister microblading ister mikropigmentasyon olsun; kalıcı kaş kontürü yaptırmanın kişiye sağladığı pek çok avantaj vardır. Aylin Çetinkaya’nın İstanbul’da işlettiği en iyi kalıcı makyaj stüdyosunda yaptıracağınız bir kalıcı kaş kontürü işlemi, size aşağıdaki avantajları beraberinde getiriyor:

 • Kalıcı kaş kontürü öncesi ve sonrası kaşlarınızda bariz bir değişim gözlemlersiniz.
 • Kaşlarınızın net ve biçimli bir görünüme sahip olmasını sağlarsınız.
 • Başarılı bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından gerçekleştirildiğinde yüzünüzdeki kusurları gizler, yüzünüzün en güzel kısımlarını ise ortaya çıkartmış olursunuz.
 • Zayıf, az ya da seyrek kaşlarınız varsa bu sorunların her birine çözüm bulmuş olursunuz.
 • Kalıcı kaş kontürü uygulaması size en az 1,5 ila 2 yıl arasında bir kalıcılık vaat eder. Bu süre zarfında kaşlarınızı şekillendirmek, boyamak ya da çizmek gibi zahmetli işlemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • Kaşlarınız daha belirgin ve güzel görünür.
 • Yine İstanbul’un en iyileri tarafından yapıldığı zaman doğal bir görünüme sahip olacağı için yapaylıktan uzak, natürel bir kaş tasarımına kavuşmuş olursunuz.
 • Kaş hattınızı kalıcı kaş kontürü akabinde çok daha net bir şekilde görebileceğinizden dolayı kaşlarınızı almak daha kolay hale gelecektir.
 • Hastalık, cilt problemi ya da benzeri bir rahatsızlıktan dolayı kaşlarınızın tamamı dökülmüş olsa bile kalıcı kaş kontürü sayesinde kaşlarınıza yeniden kavuşursunuz.
 • Sadece bir seansta tamamlanacağı için kalıcı kaş kontürünü tek bir günde yaptırmanız ve ardından hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkündür.
 • Söz konusu kalıcı kaş kontürü fiyatları olduğu zaman uzun vadeli bir yatırım olacağı için ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla almış olursunuz.
 • Gözlerinizi ön plana çıkartır, göz makyajınızın daima daha güzel ve çekici görünmesini sağlar.
 • Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırırsanız çok doğal ve organik bir görüntü elde edersiniz.
 • Aylin Çetinkaya’nın kullandığı boyalar yüzde yüz organik olduğu için cildinizde herhangi bir hasar hissetmezsiniz.
 • Yine Aylin Çetinkaya Kalıcı Makyaj Stüdyosu’nda kullanılan cihaz, iğne ve araç – gereçlerin tamamı en kaliteli markalara ait olduğu için ne cildinize ne de yüzünüze herhangi bir zarar teşkil etmeden uygulamanızı gerçekleştirmiş olursunuz.

İstanbul’un En İyi Kalıcı Kaş Kontürü Merkezini Arayanlara…

Eğer siz de İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve kaşlarınıza kalıcı kaş uygulaması yaptırmak istiyorsanız, doğru adreste olduğunuz kesin. Aylin Çetinkaya, söz konusu kalıcı makyaj ve kalıcı kaş kontürü olduğu zaman İstanbul’da akla gelen ilk isimlerden biridir. Aylin Çetinkaya’nın stüdyosunda kalıcı kaş kontürü yaptıranların hepsi, stüdyodan yüzde yüz memnuniyet ve tatmin ile ayrılmaktadır.

Aylin Çetinkaya, kalıcı kaş kontürü uygulaması sırasında tamamen organik ve doğal boyalar kullanmaktadır. Böylelikle ister mikropigmentasyon cihazı ister microblading kalemi olsun; işlem esnasında cilt altına enjekte edilen boyaların tamamı cilde zararsız içeriklerden oluşur. Herhangi bir alerjik yan etkisi olmayan bu boyaların zamanı geldiğinde ciltten atılması kolaydır; cilt de bu şekilde kendini kolaylıkla, zorlanmadan ve kimyasallara maruz kalmadan kendini yeniler. Aynı şekilde kullanılan iğne ve cihazların tamamı da steril ve kaliteli malzemeden üretilmiş olduğu için uygulamanın neredeyse hiç yan etkisini hissetmeden kalıcı kaş kontürü yaptırmanız mümkün hale gelir. Aylin Çetinkaya, uygulama sonrasında hangi talimatlara uymanız gerektiğine dair sizlere tavsiyeler verecek, kalıcı kaş kontürü uygulamanızın olabildiğince uzun dayanması için size ipuçları sunacaktır.

İstanbul’da en iyi kalıcı kaş kontürü uzmanı için adresiniz belli: Aylin Çetinkaya!


error: Kopyalanması Yasaktır!