Gözenek Sıkılaştırma

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cildin nefes almasını sağlayan gözenekler, zaman içerisinde kirlenmeler sonucu dolmakta ve kötü bir görüntü ortaya koymaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak için gözenek sıkılaştırma yapılması gerekmektedir. Cildinize bakım yapmanız veya yapmamanız arasındaki fark genç yaşlarda fark edilmese de, ilerleyen yaşlarda belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. İlerleyen yaş sonucunda ciltte kusurlar meydana gelmektedir. Bunu önlemek için cildimize bakmanız ve iyi bir görünüme sahip olmak için çabalamanız gerekmektedir. Özellikle gözeneklerin genişlemesi sonrasında, bu gözenekler arasında yağ dolmaktadır. Bunun sonucunda ise cildinizde bol miktarda akne ve sivilce oluşmaktadır. Cildinize bakmanız açısından birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Gözeneklerinizin sağlıklı olması için gözeneklerinize iyi bakmanız gerekmektedir. Bunun sonucunda daha canlı ve iyi bir cilde sahip olabilirsiniz. Günlük rutin temizliğine dikkat ederek ortadan kaldırabileceğiniz bu sorunu, gözenek sıkılaştırma yöntemleri ile ortadan kaldırabilirsiniz. Elastikiyet kaybı ile oluşan bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz amacıyla sizlere 5 farklı çözüm yöntemi sunulmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Gözenek sıkılaştırma yöntemleri genel olarak; Karbon Peeling, Baby Face Baruty, Fraksiyonel Lazerler, İğneli Radyofrekans ve Medikal cilt bakımları olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak cildinizi yenileyebilir ve gözeneklerinizi temizleyebilirsiniz. Sizlere sunulan bu yöntemler:

Baby Face Beauty, bu uygulamalar arasında en fazla kullanılanlardan birisidir. Thulium lazer ile uygulanan bu işlem, cildinizin daha parlak ve daha iyi bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. 10-15 dakika içerisinde uygulanabilen bu işlemde, ameliyatsız estetik uygulamaları arasında bulunmaktadır. Bu yöntemde lazer ile deride kanal açılmakta ve bu kanallara cildinizin ihtiyaç duyduğu maddeler eklenmektedir.

Cilt gençleştirme amacıyla uygulanan Fraksiyonel Lazer sistemi, gözenek sıkılaştırma tedavisinde de kullanılmaktadır. Kombine olarak başka yöntemlerle de birleştirilebilen bu uygulama ile yara izlerinize de ortadan kaldırabilir ve daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Altın iğne olarak da bilinen İğneli Radyofrekans uygulamasında, cilt yenilenmesi ve kollajen üretiminin arttırılması amaçlanmaktadır. Sıkı bir gözeneğe sahip olabilmek amacıyla da uygulayabileceğiniz bu işlem, ortalama olarak yarım saat sürmektedir.

Karbon Peeling

Cilt tonu koyu renkte olan kişilerde uygulanan karbon peeling uygulaması, birçok farklı sorunda kullanılmaktadır. Başlıca lazer epilasyon için kullanılan bu karbon sıvısı, ayrıca leke tedavisi, gözenek ve cilt sıkılaştırma ayrıca cilt yenileme tedavilerinde kullanılabilmektedir.  Q-Switched Nd: YAG Lazer sistemi ile yapılabilen bu işlemin, birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar:

  • Cildinizin soyulmasına gerek kalmadan yenilenme sağlar
  • Cildinizdeki yağ ve nem dengesini düzenler
  • Ciltteki renk düzensizliklerini ortadan kaldırır.
  • Farklı cilt uygulamaları ve lazer epilasyon etkilerini arttırır.
  • Her mevsim uygulanabilmektedir.

Anestezi veya kesi işlemine gerek kalmaksızın yaptırabileceğiniz karbon peeling, cilt nemlendiren ve sıkılaştıran bir uygulamadı. Karbon sıvısı ve Q-Switched Nd: YAG Lazer ile yaptırılabilen bu işlemde, 1064 nm dalga boyu lazer ışını kullanılmaktadır. Her cilt tipinde rahatlıkla uygulanabilen bu işlem, cilt yüzeyinin yanı sıra cildin alt tabakasını da etkilemektedir. Bakım amacıyla da yaptırabileceğiniz bu işlem sonrasında, güneş koruyucu ve yağsız nemlendirici sürülmelidir. Ortalama olarak 1 hafta aralıklarla yaptırabileceğiniz bu uygulama, kalıcı etki göstermemektedir. Bu nedenle 6 ayda 1 defa tekrarlanması önerilmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanmaktadır?

Karbon peeling uygulaması yapılırken, ilk olarak cilt yüzeyi temizlenmektedir. Ardından karbon sıvısı yüze sürülür ve iyice kaplanır. Uygulamayı yaptıracak olan kişinin ten rengine bağlı olarak,3 karbon sıvısının ciltte bulunma süresi değişiklik göstermektedir. Cilde sürülen karbon sıvısının yedirilmesi ve emilmesi sonrasında, uygun tedavi yöntemi seçilir. Cilt yüzeyine Q-Switched Nd: YAG Lazer ile lazer atışları yaptırılır ve kollajen üretimi tetiklenir. Bunun sonucunda ise daha sıkı ve daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uygulama sırasında, lazer sisteminde bulunan soğutma mekanizmasından dolayı acı veya ağrı hissetmezsiniz. Ufak bir batma şeklinde kendini gösteren bu işlem, 30-45 dakika arasında tamamlanabilmektedir. İlk 15 dakika içerisinde karbon sıvısının emilmesi beklenmekte ardından ise lazer uygulaması yapılmaktadır. Gündelik hayatınıza ara vermeden yaptırabileceğiniz karbon peeling uygulaması, tedavinin amacına uygun olarak 4-8 seans uygulanmaktadır. Kalıcı bir yan etki barındırmayan işlem hakkında, alanında uzman olan Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com adresinde bilgi ve destek alabilirsiniz.


error: Kopyalanması Yasaktır!