Kış Ayları İçin Evinizi Kışlık Aydınlatma Fikirleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kış Ayları İçin Evinizi Kışlık Aydınlatma Fikirleri Kısa kış günleri ve kötü hava koşulları, evinizi normalden daha karanlık hissettirir. Doğal güneş ışığının yokluğunu değiştirmek için aydınlatmanızı kışa göre ayarlamak önemlidir. İşte alanınızı ve görünümünüzü aydınlatacak kış aydınlatma fikirleri:

Pencere perdelerini olabildiğince fazla içeriye ışık girmesini sağlayacak şekilde açık tutun. İşte, evinizi mümkün olan en doğal ışığı yansıtacak şekilde optimize etmenin bazı yolları:

Karşınızda ev varsa dışarıdan rahatsız oluyorsanız mahremiyetten endişe duyuyorsanız, şeffaf pencere panelleri kullanın veya DIY buzlu cam filmi kullanın. Odadaki ışığı yansıtmak için pencereye bakan boş bir duvara ayna asın. Mobilyaları yansıtıcı cam, ayna veya metal pencerelerin yanına gelecek şekilde yerleştirin.

Pencerenizden içeriye yeteri kadar ışık girme şansı yoksa veya odada bir pencere yoksa, hafif renkli şeffaf bir perde asın. Güneşli bir pencereye benzer şekilde yumuşak, dağınık bir parıltı oluşturmak için perdenin arkasına led ışığı doğrudan gösteren bir LED yerleştirin.
Güvenlik için bir LED ampul kullanın. LED’ler geleneksel bir ampul gibi ısınmaz, bu nedenle sırf perdenizi yakması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kışın Ev Aydınlatması Nasıl Olmalı

Ev sahiplerinin bir odayı aydınlatmak için yaptığı en yaygın hatalardan biri beyaza boyamaktır. Odanızın doğal olarak, beyaz donuk ve cansız görünümlü olacak bazı duvarlarınıza mavi, gün ışığı sarısı veya nane yeşili gibi, canlı renkler seçin ekleyin.

Işık kalitesi, kış mevsiminden karanlığından kaçınmak odanızı aydınlatmak için göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biridir. Floresan aydınlatma çekici değildir ve tüplerin titremesi bazı insanlara baş ağrısı verir.

Odaya Göre Aydınlatma

Her odada farklı görünüm kazandıracak veya ruh halini değiştirecek farklı ışıklar olması alanın daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

Zemin, masa veya okuma lambası
Aplik veya sarkıt lamba
Şerit aydınlatma
Dize ışıkları

Her ışık türü farklı bir işlev görür ve bir ruh hali yaratır. Her zaman parlak tavan lambasını yakmak istemeyebilirsiniz, bu nedenle bir masa veya lambader olması güzeldir. Masa veya ayaklı lambaderlerin hareket etmesi kolaydır, böylece mevsim değiştikçe odanın aydınlatma planını değiştirebilirsiniz.