Kadınlar Aşık Olduğu Erkeklerden Neden Uzak Kalır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bayanlar birçok erkekle rahat iletişim kurarken aşık oldukları erkeklerden çekinip uzak kalmayı tercih edebilmektedir. Birçok erkek bunu fark edemeyip farklı yorumlayabilmekte ve çoğu zaman karşı cinsin gerçekten kendini istemediğini düşünerek vazgeçebilmektedir.

Kadınlar geçmişte yaşadıkları üzüntülerden dolayı aynı duyguları tekrar yaşamaktan korkarak, gerçekten aşık olduğu erkekten çekinebilir ve uzak kalmayı tercih edebilmektedir. Bu psikolojiyi anlamak çokta zor olmasa gerek. Çünkü erkekler bile zaman zaman aşık oldukları kadının kendini incitebileceğini düşünerek uzak kalabilmektedir. Bir kadın geçmişte yaşadığı ilişkilerden yara almışsa yeni bir ilişkide aynı sorunları yaşayacağını düşünebilmektedir.

Kadınlar aşık olduğu erkeğin kendinden çok fazla üstün olmasını, zengin, sosyal ve başarılı olması durumunda da ne kadar aşık olursa olsun uzak kalmak isteyebilir. Çünkü kadın başlarda bunun kendine mutluluk vereceğini bilse de sonrasından erkeğin kendine duyduğu ilginin azalacağını tamamen bir heves olarak kalacağı korkusuyla uzak kalmayı tercih edebilir.

Bayanlar bir erkeğin kendine teklif etmesinin ardından sosyal medya hesaplarına bakarak erkeğin kendine uygun olup olmadığına dikkat eder. Maddi açıdan kendinden çok üstün olan, sürekli farklı mekanlarda fotoğrafları, tatil resimleri olan erkeğe ne kadar ilgi duyarlarsa duysunlar iletişim isteğinize cevap verme konusunda temkinli olacaklardır. Çünkü “Davul bile dengi dengidir” düşüncesiyle hareket ederek kendilerine ve hayatlarına daha uygun, kendine eşit birini isteyebilir.

Kadınların erkeklere olan güvenleri de büyük önem taşımaktadır. En ufak güvensizlik bile sizden hoşlanmasına rağmen uzak kalmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda erkek ne kadar güven sağlamak istese de kadın kendini daha fazla geriye çekebilir. Eğer bu durumdan eminseniz zamana bırakarak güvenilir bir insan olduğunuzu bir an bile hata yapmadan sabırla göstermek için çabalamalısınız. Sonuç olarak kadınlar aşık olduğu erkeklerden uzak durabilir. Keskin bir dille teklifinizi reddebilir. Bunun sizi istemediği için değil de bir takım korkularından veya sizinle sosyal anlamda eşit olmadığınızı düşündüğü durumlarda uzak kalmasına neden olan etkenleri ortadan kaldırabilir, ona güven sağlamaya çalışabilirsiniz.